نتیجه آتش گرفتن ناگهانی آیفون هنگام شارژ شدن / عکس

نتیجه آتش گرفتن ناگهانی آیفون هنگام شارژ شدن / عکس

دیجیاتو نوشت: آتش‌گرفتن گوشی‌های هوشمند موضوع تازه‌ای نیست، اما معمولاً با عکس نهایی و نه فرایند آتش‌گرفتن روبه‌رو هستیم. اما حالا آتش‌گرفتن یک دستگاه آیفون در هنگام شارژ توسط دوربین Nest فیلم‌برداری شده است.

گوشی قدیمی آیفون 4 در این ویدیو هنگام شارژ در آشپزخانه و در نیمه‌شب، یک‌باره آتش می‌گیرد، ولی خوشبختانه به فردی آسیب نمی‌رسد. اگرچه با یک آیفون قدیمی روبه‌رو هستیم و مشکلی آیفون‌های جدید را تهدید نمی‌کند، اما همچنان این ویدیو نشان می‌دهد که احتمال آتش‌گرفتن گوشی هنگام شارژ وجود دارد.

آتش‌گرفتن ناگهانی آیفون

یک زوج به نام‌های برایان و جنیفر لیسگانگ در اوهایو در پستی در فیسبوک آتش‌گرفتن آیفون 4 را اعلام کرده‌اند. به گفته آن‌ها، یکی از محصولات گوگل هوم در آشپزخانه که همیشه مشغول ضبط ویدیو است، این صحنه را فیلم‌برداری کرده: «ما بسیار خوش‌شانس بودیم که خانه دچار آتش‌سوزی نشد. بچه‌های ما دیشب یک آیفون 4 قدیمی را با شارژر اپل به شارژ زدند و هنگامی که ما خواب بودیم، منفجر شد و آتش گرفت. خوشبختانه ما دیروز آشپزخانه را تمیز کرده بودیم و برخلاف معمول، روی کابینت کتاب و برگه‌های بچه‌ها قرار نداشت. صبح روی میز یک گوشی آتش‌گرفته و دوده سیاه وجود داشت.»

باتری‌های لیتیوم یونی در دستگاه‌های الکترونیکی رایج هستند و اگرچه مستعد آتش‌گرفتن به‌حساب می‌آیند، اما این مشکل بسیار نادر است. بااین‌حال امکان افزایش بیش‌ازحد دما و آتش‌گرفتن این باتری‌ها در هنگام شارژ وجود دارد؛ البته اغلب درصورت وجود مشکل یا قرارگیری در معرض حرارت این مشکل بروز می‌کند.

معمولاً مواردی مانند کابل خراب یا باقی‌ماندن دستگاه برای مدت طولانی در شارژ می‌تواند برای کاربر دردسرساز شود. اما در این مورد، باید عمر بالای دستگاه را هم مدنظر قرار دهیم. بنابراین با آتش‌گرفتن یک گوشی قدیمی روبه‌رو هستیم که اگرچه خطرناک است، اما افراد بسیار کمی چنین وضعیتی را تجربه می‌کنند.

نتیجه آتش گرفتن ناگهانی آیفون هنگام شارژ شدن / عکس

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا