«گرگ خاکستری» حیوانی که پس از 100 سال به شهر بازگشته است/عکس

گونه‌ای گرگ که حداقل 100 سال است که به طور منظم در شهر دیده نشده است، پس از یک آتش سوزی گسترده که در زیستگاه اصلی ایجاد شده بود، در حال بازگشت به شهر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در سال 2021، آتش شهرستان تولار در مرکز کالیفرنیا را درنورد و نزدیک به 100000 هکتار را فرا گرفت و جنگل‌های انبوه را هموار کرد. یک صاعقه آتشی را شعله ور کرد که حتی باعث شد منطقه‌ای که قبلاً به دلیل سال‌ها خشکسالی از بین رفته بود، شعله ور شود. اگرچه شعله‌های آتش ضربه‌ای به جنگل‌های انبوه وارد کرد، اما راه را برای علف‌ها و در واقع چرای اصلی گاوها باز کرد.

جمعیت گرگ‌ها زمانی در کالیفرنیا رشد می‌کرد، اما تقریباً یک قرن پیش تا حد انقراض شکار شدند. اکنون دسته گرگ‌های خاکستری که از گاوها تغذیه می‌کنند، رشد بسیار بیشتری در جنوب کالیفرنیا دارند. ظهور مجدد این گونه برای برخی از افرادی که امیدوارند حیات وحش به زیستگاه قبلی خود بازگردند باعث خوشحالی می‌شود، اما بسیاری از کشاورزان این شکارچیان را یک مزاحمت و تهدید برای گله های خود می‌دانند.

«گرگ خاکستری» حیوانی که پس از 100 سال به شهر بازگشته است/عکس

مطالعه ای که توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده انجام شد نشان داد که کمتر از 4 درصد از مرگ و میر گاو توسط گرگ است. این مطالعه هزاران تلفات گاو ناشی از شکارچیان را در سال 2010 مورد بررسی قرار داد که 5.5 درصد از کل تلفات گاوها را تشکیل می‌داد و باعث خسارت 98.5 میلیون دلاری شد. مرگ و میر ناشی از گرگ در آن زمان در ویسکانسین بالاترین میزان بود، زمانی که گرگ‌ها 48 درصد از تلفات گاو توسط شکارچیان را تشکیل می‌دادند. اما تا کنون هیچ موردی از کشته شدن گاو توسط گرگ در کالیفرنیا ثبت نشده است، اما به نظر می‌رسد که این وضعیت در حال تغییر است.

در حالی که گله گرگ‌ها در شهرستان تولار به شکار گاو می‌پردازند، یک دامدار در منطقه حفاظت شده رودخانه تول،می‌گوید که افرادی که در این منطقه حفاظت شده زندگی می کنند، اگر گرگ گاو مردم را بکشد آن‌ها نمی‌توانند پرپ را بکشند زیرا گرگ‌ها توسط فدرال محافظت می‌شوند.

به گفته اداره ماهی و حیات وحش کالیفرنیا، گرگ‌های خاکستری پس از ناپدید شدن از ایالت در دهه 1920 در نتیجه شکار، خود به خود به کالیفرنیا بازگشتند. به روزترین صفحه وب در این منطقه در مورد گرگ‌های خاکستری فقط سه دسته در شمال کالیفرنیا را نام می‌برد و به گله‌ای در شهرستان تولار اشاره‌ای نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

  • کرم کوچک بی‌آزار تبدیل به مار افعی شد/ تغییر در یک چشم به هم زدن/ عکس

  • گاو طلایی افسانه‌های یونان باستان واقعیت دارد!/ عکس

گفته می‌شود که اگرچه برخی گرگ ها ممکن است به دام‌ها یا لاشه‌های دام به عنوان یک منبع غذایی آسان نگاه کنند. تلفات دام به دلیل تخریب گرگ شناخته شده است اما رایج نیست. مقامات پیشنهاد داده‌اند که دامداران می‌توانند گرگ ها را با اقدامات لازم برای مثال پیاده‌سازی سواران برای نظارت بر گاوها یا نصب محافظ، منصرف کنند.

منبع: newsweek

227323

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید