“کَی‌لانَنسی” کتاب پیشنهادی وزیر فرهنگ برای خواندن

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته کتاب در جدیدترین توئیت خود در صفحه اجتماعی ایکس، کتاب (کَی‌لانَنسی) اثر ولیدالخالدی را که در جلسه امروز هیات دولت به رئیس جمهور هدیه کرده، برای مطالعه پیشنهاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن توئیت محمدمهدی اسماعیلی به شرح زیر است:
"قصد داشتم به مناسب آغاز هفته‌ی_کتاب، کتابی ارزشمند و ممتاز به آیت‌الله رئیسی هدیه کنم؛ امروز در جلسه دولت، کتاب اثرگذار و مهم "تا فراموش نکنیم" (کَی‌لانَنسی) اثر ولیدالخالدی را به ایشان هدیه کردم؛ این اثر ماجرای غم‌انگیز ویرانی و اشغال صدها روستای فلسطین_عزیز و کشتار، اخراج و آوارگی مردمان شریفش به دست وحوش رژیم جعلی اسرائیل است.
"تا فراموش نکنیم" حاوی تصاویر و رویدادهای تکان‌دهنده‌ای است که تاریخ رسمی جهان سعی دارد آن را اساساً انکار کند و یا به بوته‌ی فراموشی بسپارد."
کتاب"تا فراموش نکنیم" نوشته ولید الخالدی ترجمه امیرحسین بابالار، ماجرای غم انگیز ویرانی و اشغال۴۱۸ روستای فلسطینی، که نسخه عربی آن در سال ۱۳۷۹ برنده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایرانی شده بود.
یادآور می شود، پیش از این روز۱۵ مهر به عنوان روز حماسه جوانان فلسطینی و ۲۵ مهر روز نسل کشی کودکان و زنان فلسطینی در تقویم رسمی کشور تصویب شده است.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا