چه چیزی پشت سنگین‌ترین در دنیا نهفته‌است؟/ عکس

درها نه تنها محافظ هستند بلکه گرمای داخل سازه‌ها یا خانه‌ها را نیز حفظ می‌کنند. ممکن است فکر کنید که این فناوری بسیار قدیمی است، اما نه به اندازه ای که برخی دوست دارند فکر کنند.

تینا مزدکی_ اولین تاریخ ثبت شده از درها در نقاشی های مقبره مصری 4000 سال پیش یافت شد. هیچ کس نمی داند چه کسی در را اختراع کرده است، فقط این که برای اولین بار در جایی در مرکز مصر ساخته شد.

برخی از سنگین‌ترین درهای تاریخ مدرن در داخل صندوق‌های بانکی یافت می‌شوند که از مبالغ هنگفتی پول نقد و حتی جواهرات ارزشمند به ارزش میلیون‌ها دلار محافظت می‌کنند. با وجود این، سنگین ترین در جهان نه در یک بانک، بلکه در یک آزمایشگاه یافت می شود.

آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور یک در غول‌پیکر با وزن 44 تن (97000 پوند) با ضخامت 2.5 متر (8 فوت) و عرض 3.6 متر (11.8 فوت) را در خود جای داده است. شما فکر می کنید که چنین در سنگینی برای باز کردن نیاز به یک شخص بزرگ دارد، اما به دلیل فناوری مبتکرانه ای که در لولاهای در پنهان شده است، باز کردن آن تنها به یک نفر نیاز دارد.

چه چیزی پشت سنگین‌ترین در دنیا نهفته‌است؟/ عکس

پس پشت در چیست؟ چه چیزی آنقدر ارزشمند است که برای محافظت از آن به چنین سازه عظیمی نیاز است؟ به اندازه کافی خنده دار است، درب برای محافظت از محتوای داخل آزمایشگاه ساخته نشده است، بلکه برای محافظت از جهان در برابر آنچه در آزمایشگاه است ساخته شده است. آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور سال‌هاست که برای آزمایش فلزات مختلف و مواد دیگر در سطح نورون استفاده می‌شود. درب برای محافظت از منبع نوترون هدف دوار-II (RTNS-II) – شدیدترین منبع نوترون‌های همجوشی پیوسته در جهان است. دانشمندان از سراسر جهان از آن برای بررسی خواص فلزات و سایر موادی که می‌توان در اعماق نیروگاه‌های همجوشی مورد استفاده برای قرن آینده استفاده کرد، بهره می‌برند.

چه چیزی پشت سنگین‌ترین در دنیا نهفته‌است؟/ عکس

منبع: historyofyesterday

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید