پیام حسین بشیریه برای مراسم نکوداشتِ استاد دکتر قاسم افتخاری

دکتر حسین بشریه در پیامی به مناسبت مراسم نکوداشت استاد دکتر قاسم افتخاری تاکید کرد:دکتر افتخاری دانشی عمیق و گسترده و زبان و بیان بسیار رسایی در تدریس داشتند و مطالب را با صبر و حوصله و متانت و بردباری به دانشجویان خودشان می‌آموختند.

گروه اندیشه: گروه علوم انسانی علوم سیاسی خانه اندیشمندان علوم انسانی با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و انجمن علوم سیاسی ایران مراسمی را به مناسبت نکوداشت استاد دکتر قاسم افتخاری در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار کردند. به همین مناسبت در ابتدای مراسم پیام دکتر حسین بشریه در این باره قرائت شد.

بشیریه جامعه‌شناس و پژوهشگر علوم سیاسی در پیام خود با ذکر این که «در طی سال‌های دوره لیسانس اینجانب، آقای دکتر قاسم افتخاری یکی از ستون‌های اصلی رشته سیاسی بودند و اینجانب سعادت آن را داشتم که دو درس با آن استاد گرانقدر و دوست‌داشتنی بگیرم ».

او در باره دو درسی که از قاسم افتخاری آموخته است افزود: «یکی درس استراتژی‌های نظامی بود که در آن، در حقیقت با کل نظریه‌های روابط و سیاست بین‌الملل آشنایی پیدا کردم. دوم درس مسایل نفت ایران بود که در آن نیز، درس از حد نفت فراتر می‌رفت و کل تاریخ سیاسی ایران در قرن بیستم را در بر می‌گرفت.»

بشیریه در پایان پیام خود با ذکر این که « دکتر افتخاری دانشی عمیق و گسترده و زبان و بیان بسیار رسایی در تدریس داشتند و مطالب را با صبر و حوصله و متانت و بردباری به دانشجویان خودشان می‌آموختند» ادامه داد: « هنوز هم بسیاری از تکیه‌کلام‌های ایشان در ذهن اینجانب مانده است. از صمیم قلب به ایشان ارادت دارم و برایشان تندرستی ‌و شادکامی آرزو می‌کنم.»

پیام استاد دکتر حسین بشیریه برای مراسم نکوداشتِ استاد دکتر قاسم افتخاری

216216

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید