پس‌لرزه‌های اظهارات عجیب زنی که صاحبت مملکت را اعلام کرد؛ پخش این سخنان ضد امنیت ملی است/ صدا و سیما عذرخواهی کند/ رسانه ملی را حزبی و جریانی نکنیم

جماران نوشت: دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نامه ای به پیمان جبلی رئیس صدا و سیما از پخش سخنان ضد امنیت ملی در یکی از برنامه های صدا و سیما انتقاد و خواهان عذرخواهی رئیس صدا و سیما بابت پخش این برنامه شد.

متن نامه سید شهاب الدین طباطبایی به رئیس صدا و سیما به شرح زیر است:

به نام خدا

جناب آقای دکتر پیمان جبلی

رئیس محترم سازمان صدا و سیما

سلام علیکم

استحضار دارید در یکی از برنامه‌های پخش شده از رسانه‌ای که قرار بود ملی باشد، یکی از بانوان شهروند در بیاناتی تلخ و تأسف‌بار جملاتی آپارتاید گونه و برخلاف اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی و بلکه برخلاف تمام شعارهای ابتدای انقلاب بر زبان آورده و کشور را متعلق به خود و افرادی باعنوان حزب‌الهی دانستند.
کشف هویت زنی که گفت «این مملکت مال حزب اللهی هاست» /چند هزار میلیارد تومان پول خرج این جمله شده /دختر معصومی دنبال مناظره با فائزه هاشمی بود!

آذری جهرمی: مملکت فقط برای حزب اللهی ها نیست /ملت اجازه خالص سازی مملکت را نمی دهند

طعنه معنادار ابطحی به کارشناس صداوسیما: ۲ تا کلیپ از این خانم گذاشتم، والا حیفه نشنوید، خیلی حیفه/نمیشناسمشون اما مملکت را مال خودشان می‌دانند و بس!

اگرچه این دیدگاه تنگ نظرانه و ضد امنیت ملی اولین بار نیست که شنیده می‌شود، اما پخش سخنان این چنینی از صداوسیما، می‌تواند مشروعیت دادن به این دیدگاه تاسف بار باشد.

کما این که مجموع برنامه‌های صدا و سیما تا کنون نیز به نحوی بوده است که با از دست دادن پایگاه خود در بین شهروندان، بخش زیادی را به سمت رسانه‌های خارج از کشور سوق داده است. عمیقا بر این باورم که هیچ نهادی به اندازه صدا و سیما در ایجاد شکاف‌های اجتماعی غیر منطقی و میدان گرفتن رسانه‌های برانداز مقصر و سهیم نبوده است.

فراموش نکردیم که ریشه اعتراضات سال گذشته و فریادهای دختران و پسران ایرانی ناشی از همین دیدگاه خطرناک بود که تمام کشور را برای خود و طرفداران و هم فکران خود می‌دانست و به باقی شهروندان نگاه رعایایی را دارد که حق پیشرفت و رشد و دیده شدن در این کشور ندارند.

از جنابعالی که می‌دانم خود نیز با چنین نگاه‌های انحصارطلبانه موافق نیستید می‌خواهم ضمن عذرخواهی از همه ایرانیان بابت پخش این سخنانِ خلاف منافع ملی، دستور فرمایید برای جبران آثار مخرب این سخنان آپارتایدگونه از دختران و زنان سرزمین که سال گذشته به این روش و نگاه اعتراض داشتند، دعوت کنید تا در برنامه‌ای مشابه به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و خواسته‌های خود بپردازند.

امیدوارم در برابر تندروهای اجاره‌نشین در صداوسیما به شایستگی مقاومت کنید.

سید شهاب الدین طباطبایی

دبیرکل حزب ندای ایرانیان

سید عباس صالحی: رسانه ملی را رسانه حزبی و جریانی نکنیم

همچنین سید عباس صالحی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات در رابطه با پخش سخنان یک فعال مجازی در تلویزیون و طرح ادعای «مملکت مال حزب اللهی هاست» در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:
‏جامعه هدف مخاطب رسانه ملی، ۸۵ میلیون جمعیت ایرانی است. فارس و ترک و کرد و بلوچ و ترکمن و..، شیعه و سنی و پیروان ادیان، و تمامی گروههای اجتماعی دارای حقوق شهروندی در ایران. تقلیل این مخاطب به یک گروه اجتماعی، هرچند گسترده و محترم، نارواست. رسانه ملی را رسانه حزبی و جریانی نکنیم.

پس‌لرزه‌های اظهارات عجیب زنی که صاحبت مملکت را اعلام کرد؛ پخش این سخنان ضد امنیت ملی است/ صدا و سیما عذرخواهی کند/  رسانه ملی را حزبی و جریانی نکنیم

۲۱۹۲۲۰

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا