واتساپ از قابلیت جدیدی برای گروه‌های بزرگ رونمایی کرد!

دیجیاتو نوشت: قابلیت جدید واتس‌اپ مشابه برقراری تماس صوتی در دیسکورد و تلگرام است؛ یعنی اعضا به راحتی می‌توانند به تماس ملحق یا از آن خارج شوند.

متا امروز اعلام کرد که چت صوتی را برای گروه‌های 33 تا حداکثر 128 نفره در دسترس قرار می‌دهد. البته مشابه این ویژگی را قبلاً در دیسکورد و تلگرام دیده بودیم؛ با قابلیت جدید واتس‌اپ می‌توان به‌شکلی جدید در گروه‌ها تماس‌صوتی برقرار کرد و کاربران به‌صورت همزمان می‌توانند در گروه‌ها پیام هم ارسال کنند.

براساس گزارش منتشرشده، این قابلیت برای اولین‌بار در آگوست امسال (مرداد 1402) به‌صورت آزمایشی مشاهده شده بود. با برقراری تماس، نماد کوچک موج در سمت راست بالای گروه قرار می‌گیرد، سپس یک پیام کوچک با یک دکمه سبز ظاهر می‌شود که برای شروع تماس صورتی باید روی آن کلیک کرد. دیگر اعضای گروه نیز با کلیک روی اعلان شروع چت صوتی می‌توانند به آن تماس ملحق شوند.

واتساپ از قابلیت جدیدی برای گروه‌های بزرگ رونمایی کرد!

قابلیت برقرای تماس‌صوتی در گروه‌های واتس‌اپ

این تماس صوتی محدودیت‌هایی نیز دارد. مثلاً همه افراد چت صوتی را ترک کنند، یا اگر بعد از 60 دقیقه تنها یک نفر در داخل تماس بماند، آن تماس به شکل خودکار پایان می‌پذیرد.

این ویژگی همچنین بنری را در پایین صفحه پدیدار می‌کند که نشان می‌دهد چه کسی درحال‌حاضر در چت صوتی حضور دارد و در حین تماس، بنر تعداد افراد حاضر در چت و وضعیت تماس در بالای صفحه باقی می‌ماند. برای ترک تماس، کاربران باید روی نماد ضربدر قرمزرنگ در سمت راست نوار بالای صفحه کلیک کنند؛ همچنین یک دکمه برای بی‌صداکردن تماس در سمت چپ این نوار وجود دارد.

واتس‌اپ اخیراً ویژگی‌های جدید زیادی را اضافه کرده و آزمایش‌های بسیار بیشتری را انجام داده است تا به برنامه پیام‌رسان غالب تبدیل شود. برای مثال، توانایی استفاده از چندین حساب در یک دستگاه واحد و گسترش بیشتر ویژگی کانال‌ها اخیراً معرفی شدند.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا