هواپیمای مسافربری عظیم‌الجثه دیوار صوتی را می‌شکند!/ عکس

همشهری‌آنلاین نوشت: هواپیمای مافوق صوتی طراحی شده است که می‌تواند ۳۰۰ مسافر را با سرعت ۱۸۵۰ کیومتر در ساعت جابه‌جا کند.

این هواپیمای فوق مدرن دارای بال‌های جمع شونده و سقفی شفاف و طراحیش بسیار شبیه به فضاپیماهای جنگ ستارگان است و اسکار وینالز از بارسلونا آن را طراحی کرده است. این هواپیمای مافوق صوت، در هر پرواز فوق لوکس خود می‌تواند ۳۰۰ مسافر را جابه‌جا کند.

این هواپیما که اسکای اووی (Sky OV) نام دارد می‌تواند به حداکثر سرعت ۱.۵ ماخ (حدود ۱۸۵۰ کیومتر در ساعت) برسد. همچنین با برق کار می‌کند و آسیبی به محیط زیست نمی‌رساند.

اسکار وینالز، طراح این هواپیما می‌گوید: «طراحی این هواپیما بر پایه ترکیبی از پروژه‌های تجاری و نظامی آینده انجام شده است و فرم‌های جدید بدنه‌های هواپیما، موتورها و مصالح جدید ساخت در این طراحی در نظر گرفته شده است.

این طراح اسپانیایی که کارش طراحی هواپیماهای آینده‌نگر است، می‌گوید که قصدش از طراحی این جت، اضافه کردن سلیقه شخصیش به طراحی مفهومی هواپیماها و فضاپیماها است.

این هواپیما بدون سر و صدا کار می‌کند، از هواپیماهای فعلی بسیار سریع‌تر است، کاملا دوستدار محیط زیست است و می‌تواند مسافت‌های طولانی را پرواز کند.

اسکار می‌گوید که قبلا نسخه نظامی Sky OV را به صورت پیش‌نویس طراحی کرده، اما هنوز بسیار دور از واقعیت است. این نوع پروژه‌های مفهومی نیاز به منابع مالی و فناوری‌های پیشرفته دارد و امروزه فقط می‌توان از آن‌ها نمونه‌های آزمایشی ساخت.

اسکای اووی، جدیدترین اثر طراحی است که قبلا سوپرجتی طراحی کرده که کنکورد افسانه‌ای را در سرعت و ابعاد جا می‌گذاشت. هایپر استینگ یک هواپیمای مفهومی است که می‌تواند در آینده نزدیک تنها در مدت ۸۰ دقیقه مسافران را از لندن به نیویورک جابه‌جا کند. این هواپیما با سرعت حدود ۴۰۰۰ کیلومتر در ساعت یعنی دو برابر سریع‌تر از کنکورد پرواز می‌کند و با ابعاد ۱۰۰ و ۵۱ متر، تقریبا دو برابر کنکورد است. این هواپیما به اندازه ۱۷۰ مسافر ظرفیت دارد.

بیشتر بخوانید:

  • مشخصات زیردریایی جدیدی که آمریکا به خاورمیانه فرستاد/ عکس

  • خرس‌های غول‌پیکر عجیب در مناطق شمالی دیده شدند/ عکس

  • شهرت جهانی باورنکردنی پراید و ال ۹۰ / عکس

اسکار می‌گوید: کنکورد یک هواپیمای فوق‌العاده بود، اما آسیبش به محیط زیست و سر و صداهای زیادش، نگرانی‌هایی ایجاد می‌کرد. احتمالا دوره جدیدی از پروازهای مافوق صوت در راه است، اما هنوز چالش‌هایی وجود دارد که باید بر آن‌ها غلبه کرد.»

هواپیمای مسافربری عظیم‌الجثه دیوار صوتی را می‌شکند!/ عکس

در سال ۲۰۱۸، اسکار همچنین ابرهواپیمای مگناوم را طراحی کرد که می‌تواند مدت زمان پرواز لندن به نیویورک را به نصف کاهش دهد. همچنین دارای یک سیستم پاک‌کننده CO۲ برای حفاظت از محیط زیست است.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا