هواپیمای مافوق‌ صوت لوکس مسافربری/ از فیلم‌های تخیلی بیرون آمده/ عکس

روزیاتو نوشت: یک هواپیمای سوپرسونیک که می‌تواند بخشی از نسل آینده سفرهای تجاری باشد، ظرفیت حمل ۳۰۰ مسافر در پروازهای فوق لوکس را دارد.

با توجه به ظاهر این هواپیما که توسط اسکار وینالز در شهر بارسلونا طراحی شده، انگار که مستقیماً از فیلم جنگ ستارگان (Star Wars) بیرون آمده است!

این هواپیما که Sky OV نام دارد، می‌تواند به حداکثر سرعت ۱,۸۵۰ کیلومتر در ساعت برسد و با انرژی برق و بدون ایجاد آلودگی کار می‌کند.

از ویژگی‌های فوق مدرن Sky OV می‌توان به بال‌های جمع‌شونده و سقف نیمه‌شفاف آن اشاره کرد.

هواپیمای مافوق‌ صوت لوکس مسافربری/ از فیلم‌های تخیلی بیرون آمده/ عکس

طراحی این هواپیما، با هدف کاربرد آن در پروژه‌های تجاری و نظامی در آینده بوده که با بدنه، موتور و مواد جدیدی ساخته شده است.

وینالز که به صورت تمام‌وقت روی طراحی هواپیماهای آینده‌نگرانه کار می‌کند، خواسته که «دیدگاه شخصی» خود را به مفاهیم متعارف هوانوردی و هوافضا اضافه کند.

او گفته است: «چیزهای زیادی وجود دارند که Sky OV را منحصر به فرد می‌کنند؛ مانند موتورهای بدون تیغه‌اش، سقف شفاف با سلول خورشیدی نقطه کوانتومی یا امکان جمع کردن بال‌ها.

این هواپیما سر و صدای زیادی ایجاد نمی‌کند؛ سریع‌تر از هواپیماهای تجاری فعلی، با میزان آلایندگی صفر بوده و قادر به طی کردن مسافت‌های بسیار طولانی است.»

هواپیمای مافوق‌ صوت لوکس مسافربری/ از فیلم‌های تخیلی بیرون آمده/ عکس

طبق گفته اسکار، او قبلاً نسخه نظامی Sky OV را طراحی کرده، اما هنوز فناوری لازم برای ساخت آن وجود ندارد.

وی تصریح کرده است: «این نوع پروژه‌ها، نیاز به منابع مالی زیاد و فناوری‌های پیشرفته‌ای دارند که امروزه فقط در آزمایشگاه‌ها قابل دسترسی هستند.»

Sky OV، جدیدترین طراحی اسکار از زمان طراحی یک سوپر جت بوده که از نظر سرعت و اندازه با هواپیماهای مسافربری معمولی تفاوت زیادی دارد.

هواپیمای هایپر استینگ می‌تواند با سرعت ۴ هزار کیلومتر در ساعت، یعنی دو برابر سریع‌تر از هواپیماهای مسافربری فعلی حرکت کند.

۵۸۵۸

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید