مشخصات زیردریایی جدیدی که آمریکا به خاورمیانه فرستاد/ عکس

روزیاتو نوشت: ارتش آمریکا در بیانیه ای اعلام کرده است که یک زیردریایی هسته ای با قابلیت حمل موشک های هدایت شونده وارد خاورمیانه شده است. این زیردریایی کلاس اوهایو چه مشخصاتی دارد؟

نیروی دریایی آمریکا چهار زیردریایی با قابلیت حمل موشک هدایت شونده در کلاس اوهایو یا SSGN دارد که زیر دریایی های با قابلیت حمل موشک بالستیک سابق هستند که به جای موشک های بالستیک هسته ای، موشک های کروز تاماهاوک (Tomahawk) را جایگزین کرده اند.

هر یک از این زیردریایی ها می تواند ۱۵۴ موشک کروز تاماهاوک را حمل کند که ۵۰ درصد بیشتر از تعداد موشک های روی ناوشکن های نیروی دریایی ایالات متحده و تقریباً چهار برابر محموله موشک های هدایت شونده در جدیدترین زیردریایی های تهاجمی نیروی دریایی این کشور است. هر تاماهاوک می تواند تا ۴۵۰ کیلوگرم کلاهک حمل کند و برد آن حدود ۱۶۰۰ کیلومتر است.

مشخصات زیردریایی جدیدی که آمریکا به خاورمیانه فرستاد/ عکس
شلیک موشک تاماهاوک از زیردریایی

زیردریایی های کلاس اوهایو علاوه بر ۱۵۴ موشک هدایت شونده کروز تاماهاوک، دارای لانچرهایی چهارگانه برای پرتاب اژدرهای Mk48 بوده و از یک رآکتور هسته ای با یک شفت برای تامین نیروی خود استفاده می کنند. سرعت این زیردریایی بیش از ۲۰ گره دریایی (۳۷ کیلومتر بر ساعت) است و حدود ۱۶۰ خدمه دارد. طول این زیردریایی ۱۷۰ متر و دکل آن ۱۳ متر است. این زیردریایی می تواند حدود ۶۰ روز با تجهیزات و آذوقه برای سربازان، بدون نیاز به بازگشت به سواحل به عملیات خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید:

  • خرس‌های غول‌پیکر عجیب در مناطق شمالی دیده شدند/ عکس

  • شهرت جهانی باورنکردنی پراید و ال ۹۰ / عکس

زیردریایی کلاس اوهایو می تواند تا ۲۴۰ متری عمق آب پایین برود و دارای سونارهای مختلف و در کل ۲۲ لانچر موشک های تاماهاوک است که هر کدام ۷ موشک را در خود جای می دهد. وزن این زیردریایی در حالت روی آب ۱۶.۷۶۴ تن است. اولین فروند از زیردریایی های کلاس اوهایو در نوامبر ۱۹۸۱ عملیاتی شد.

مشخصات زیردریایی جدیدی که آمریکا به خاورمیانه فرستاد/ عکس

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا