فهرست پراستفاده‌ترین پسوردها در ۲۰۲۳ منتشر شد!

دیجیاتو نوشت: «۱۲۳۴۵۶» در ۲۰۲۳ همچنان محبوب‌ترین رمز عبور است و تقریباً تمام ۲۰ رمز عبور محبوب جهان را در کمتر از ۱ ثانیه می‌توان هک کرد.

تیم سازنده ابزار مدیریت رمز عبور NordPass که توسط شرکت سازنده NordVPN تشکیل شده، با همکاری محققان مستقل مطالعه‌ای در مورد ۲۰۰ پسورد رایج مورد استفاده در سال ۲۰۲۳ انجام داده و نتایج آن را منتشر کرده است.

براساس این گزارش، از بین ۲۰ رمز ‌عبور رایج جهان در سال جاری میلادی، ۱۷ مورد (ازجمله ۱۰ مورد اول) را می‌توان در کمتر از یک ثانیه شکست؛ بنابراین بهتر است روی رمز عبور خود زمان بیشتری فکر کنید و عباراتی مانند «۱۲۳۴۵۶» یا «password» را انتخاب نکنید. مطالعه NordPass نشان می‌دهد که ۸۶ درصد از حملات سایبری با سرقت رمز عبور انجام می‌شود و حساب‌های آنلاین، ایمیل‌ها و رمزهای عبور تقریباً ۲۰ درصد از رایج‌ترین اقلام فروخته‌شده در دارک وب هستند.

۲۰ رمز عبور محبوب جهان در سال ۲۰۲۳

فهرست پراستفاده‌ترین پسوردها در ۲۰۲۳ منتشر شد!

۲۰ رمز عبور رایج جهان در سال ۲۰۲۳ و مدت‌زمان موردنیاز برای هک کردن آن‌ها در جدول زیر آمده است:

رتبه رمز عبور زمان موردنیاز برای هک کردن تعداد دفعات استفاده‌شده
۱ ۱۲۳۴۵۶ زیر ۱ ثانیه ۴,۵۲۴,۸۶۷
۲ admin زیر ۱ ثانیه ۴,۰۰۸,۸۵۰
۳ ۱۲۳۴۵۶۷۸ زیر ۱ ثانیه ۱,۳۷۱,۱۵۲
۴ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ زیر ۱ ثانیه ۱,۲۱۳,۰۴۷
۵ ۱۲۳۴ زیر ۱ ثانیه ۹۶۹,۸۱۱
۶ ۱۲۳۴۵ زیر ۱ ثانیه ۷۲۸,۴۱۴
۷ password زیر ۱ ثانیه ۷۱۰,۳۲۱
۸ ۱۲۳ زیر ۱ ثانیه ۵۲۸,۰۸۶
۹ Aa۱۲۳۴۵۶ زیر ۱ ثانیه ۳۱۹,۷۲۵
۱۰ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ زیر ۱ ثانیه ۳۰۲,۷۰۹
۱۱ UNKNOWN ۱۷ دقیقه ۲۴۰,۳۷۷
۱۲ ۱۲۳۴۵۶۷ زیر ۱ ثانیه ۲۳۴,۱۸۷
۱۳ ۱۲۳۱۲۳ زیر ۱ ثانیه ۲۲۴,۲۶۱
۱۴ ۱۱۱۱۱۱ زیر ۱ ثانیه ۱۹۱,۳۹۲
۱۵ Password زیر ۱ ثانیه ۱۷۷,۷۲۵
۱۶ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰ زیر ۱ ثانیه ۱۷۲,۵۰۲
۱۷ ۰۰۰۰۰۰ زیر ۱ ثانیه ۱۶۸,۶۵۳
۱۸ admin۱۲۳ ۱۱ ثانیه ۱۵۹,۳۵۴
۱۹ ******** زیر ۱ ثانیه ۱۵۲,۴۹۷
۲۰ user ۱ ثانیه ۱۴۶,۲۳۳

ازجمله نکات قابل‌توجه جدول بالا می‌توان به رمز عبور «Admin» اشاره کرد که طی پنج سال گذشته در لیست ۲۰۰ رمز عبور برتر نبوده است اما اکنون در رتبه دوم لیست دیده می‌شود. همچنین «۱۲۳۴۵۶» طی پنج سال گذشته محبوب‌ترین رمز عبور دنیای خطرناک اینترنت بوده است.

علاوه‌براین، برای اولین‌بار رایج‌ترین رمزهای عبور براساس دسته‌بندی‌های مختلفی نیز اعلام شده. به عنوان مثال، برترین رمز عبور سایت‌های تجارت الکترونیک، حساب‌های ایمیل، دستگاه‌های الکترونیکی و سرویس‌های استریم «۱۲۳۴۵۶» است، درحالی‌که «UNKNOWN» بیشتر در شبکه‌های اجتماعی، حساب‌های مالی و گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود.

فهرست پراستفاده‌ترین پسوردها در ۲۰۲۳ منتشر شد!

نام‌ها نیز گزینه محبوبی برای رمز عبور کاربران سراسر جهان محسوب می‌شوند. «Isabella» (ایزابلا) دومین رمز عبور پراستفاده اتریش در سال جاری بوده است و «Katerina» (کاترینا) در جایگاه یازدهم یونان دیده می‌شود.

درنهایت محققان هشدار می‌دهند که هرچند به‌دلیل توسعه فناوری‌های جدید، نفوذ به رمزهای عبور سخت‌تر شده است، اما از حملات بدافزار همچنان به‌عنوان یک تهدید برجسته برای امنیت حساب‌ها یاد می‌شود.

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا