طراحی عجیب و جدید بی‌ام‌و جنجال به پا کرد/ عکس

پدال نوشت: خریداران بی‌ام‌و سری ۷ در آلمان با سفارش سیستم خودران سطح ۳ شاهد تغییراتی در جلوپنجره خودرو خواهند بود که در نهایت بزرگ‌تر شدن آن را به همراه دارد.

جلوپنجره بسیار بزرگ سری ۷ در کنار مدل‌های M3/M4، iX و XM موافقان و مخالفان زیادی دارد. هم‌اکنون بی‌ام‌و به ابعاد قبلی این جلوپنجره کلیوی شکل راضی نشده و با سفارش بسته تکنولوژی جدید شاهد بدتر شدن آن نیز هستیم.

طراحی عجیب و جدید بی‌ام‌و جنجال به پا کرد/ عکس

سیستم پرسونال پایلوت L3 بی‌ام‌و که در واقع سیستم خودران این برند محسوب می‌شود از چند هفته آینده به‌صورت آپشن در دسترس خریداران سری ۷ و i7 بازار آلمان قرار می‌گیرد. این بسته تکنولوژی باعث کنترل خودرو تا سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌شود و قیمت ۶۴۰۰ دلاری دارد. سیستم موردبحث قطعاً باعث راحتی بیشتر رانندگان در ترافیک خواهد شد اما تأثیر منفی روی ظاهر سدان لوکس بی‌ام‌و دارد.

بیشتر بخوانید:

  • معمای بزرگی که با کمک گربه‌ها حل شد

  • تصویری عجیب از کره زمین/ آژانس فضایی اروپا منتشر کرد

  • صحنه‌ای که برای اولین بار دیده شد/ جنگنده رادارگریز چین شلیک کرد/ عکس

بی‌ام‌و برای نصب سیستم خودران جدید روی سری ۷ مجبور شده سنسورهای اولتراسونیک، رادار و لیدار سه‌بعدی را به پرچم‌دار لوکس خود اضافه کند و برخی از این قطعات در بخش بالایی جلوپنجره جنجالی سری ۷ قرار گرفته‌اند. اگر به تصاویر دقت کنید شاهد بخش‌های چندضلعی با سنسورهای مستطیلی شکل در دو سمت جلوپنجره خواهید بود که باعث شلوغ‌تر شدن این قطعه مهم در طراحی جلوی خودرو شده‌اند. همان‌طور که گفته شد بسته تکنولوژی پرسونال پایلوت L3 فعلاً در دسترس مشتریان آلمانی قرار دارد اما نهایتاً در سایر بازارها نیز عرضه خواهد شد. البته باید اذعان کرد نسل جدید سری ۷ و i7 جدای از طراحی خود در سایر بخش‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و اکثر کارشناسان از سواری آن‌ها تمجید کرده‌اند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا