شتاب صفر تا 100 این خودرو تنها دو ثانیه زمان می‌برد!/عکس

شرکت چینی «هیومن هورایزون» از چهارمین محصول خود با نام «های فای A- HiPhi ،A»در در نمایشگاه گوانگژو رونمایی کرد. این خودرو از سه پیشرانه برقی بهره می‌برد و تنها در مدت 2 ثانیه می‌تواند از سرعت صفر به 100 کیلومتر برسد.

تینا مزدکی_ «هیومن هورایزون» همواره محصولاتی با طراحی آینده‌نگرانه طراحی می‌کند، در همین راستا خودرو «های فای A» نیز از طراحی آینده‌نگری بهره می‌برد. این خودرو چینی طبق «های فای Z» طراحی شده و شرکت آلمانی «آپولو» نیز در ساخت آن مشارکت داشته است. گفته می‌شود مشتریان این سدان چینی می‌توانند آن را در ابتدای سال 2025 میلادی تحویل بگیرد.

شتاب صفر تا 100 این خودرو تنها دو ثانیه زمان می‌برد!/عکس

«های فای A» از سه پیشرانه برقی با سامانه چهارچرخ محرک بهره می‌برد که هر پیشرانه قدرتی برابر با 430 اسب بخار (320 کیلوات) را تولید می‌کند تا در مجموع قدرت این خودرو به حدود 1287 اسب بخار (960 کیلووات) برسد.

شتاب صفر تا 100 این خودرو تنها دو ثانیه زمان می‌برد!/عکس

این پیشرانه‌ دارای روتورهای فیبرکربنی بوده که باعث می‌شود حداکثر دور 22 هزار rmp برای بیش از 30 دقیقه قابل دسترس باشد. «های فای A» با این پیشرانه می‌تواند ظرف مدت فقط 2 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر برساعت برسد. حداکثر سرعت آن نیز 300 کیلومتر برساعت است.

شتاب صفر تا 100 این خودرو تنها دو ثانیه زمان می‌برد!/عکس

خودرو چینی «های فای A» با معماری برقی 800 ولتی توسعه پیدا کرده است و باتری آن حداکثر 1.5 مگاوات برقی را به همراه دارد. از ویژگی‌های طراحی این خودرو نیز می‌توان به استفاده از متریال نانو سرامیک و تیتانیوم، ترمزهای کربن سرامیکی، آینه‌های جانبی بر پایه دوربین، درهای برعکس باز شونده همانند درهای رولزرویس و رینگ‌های آلومینیومی اشاره کرد. طراحان برخی قطعات را نیز با استفاده از پرینت سه‌بعدی ساخته‌اند و توزیع وزن خودرو 50-50 خواهد بود.

شتاب صفر تا 100 این خودرو تنها دو ثانیه زمان می‌برد!/عکس

بیشتر بخوانید:

  • هیچ‌کس تمایلی به نشستن در این مرسدس بنز و رولزرویس ندارد/ عکس

  • سیر تا پیاز ماشین‌های خاصی که نیاز به بنزین ندارند

این خودرو چینی به تکنولوژی‌های متعددی نظیر نمایشگر روی درهای عقب مجهز شده است. سرنشینان از طریق این نمایشگر می‌توانند برای سایر رانندگان پیام‌هایی را به نمایش بگذارند. این خودرو که در نمایشگاه خودروی گوانگژو چین به صورت عمومی به نمایش گذاشته شد، قرار است در سال ۲۰۲۵ روانه بازار چین شود، پس از آن به بازارهای جهانی نیز عرضه خواهد شد.

شتاب صفر تا 100 این خودرو تنها دو ثانیه زمان می‌برد!/عکس

شرکت «هیومن هورایزون» مدتی قبل با عرضه مدل‌های «های فای X و Z» در بازار آلمان و بریتانیا توانست سهمی از بازار اروپا را به خود اختصاص دهد. «های فای Y» به عنوان سومین محصول این خودروساز نیز مدتی قبل در نمایشگاه شانگهای چین به معرض نمایش درآمد. بنابراین، با تکمیل ترکیب XYZ، به نظر می‌رسد «های فای» از حروف خارج شده و از ابتدا با حروف الفبا شروع کرده است.

منبع: carnewschina

  • بیشتر بخوانید:

  • توانایی خارق‌العاده ربات یک گرمی/ از پس هر کاری بر می‌آید/ عکس

  • خداحافظی با مریخ/ سیاره سرخ از آسمان ناپدید شد/ عکس

227323

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا