سهند جاهدی: دو قسمت پایانی «زخم‌کاری» نقطه عطف بازی من است

برنا نوشت: سهند جاهدی بازیگر نقش شهریار در سریال زخم کاری ۲ گفت: ما به ازای کاراکترم در قصه «هملت» وجود دارد اما نقطه عطف کاراکتر من در 2 قسمت پایانی سریال است.

در بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در استان همدان از او تجلیل شد و بازی‌اش در فیلم «یک وجب از آسمان» مورد توجه قرار گرفت. «مدرسه ما» هم یکی از دیگر آثار سهند جاهد، این بازیگر جوان است که این روزها ایفاگر نقش «شهریار» در سریال «زخم کاری۲» شده است. حضور او در این سریال به عنوان پسر (رضا شفاعت) با بازی مهران غفوریان بهانه‌ای شد تا با او گفت‌وگویی داشته باشیم.
*کارنامه کاری شما نشان می‌دهد که سال‌هاست مشغول به کار در عرصه تلویزیون و سینما هستید. چه اندازه به آنچه از بازیگری در ذهن دارید، رسیدید؟

به هر حال من هم مانند بقیه دوستان سال‌هاست مشغول کار و تلاش هستم. در حقیقت این حرفه را از کودکی دنبال می‌کنم اما وقتی سن زیاد می‌شود، صدا و چهره به واسطه بلوغی که اتفاق می‌افتد، تغییر می‌کند و انگار دوباره باید همه چیز از ابتدا شروع شود و کار هم سخت‌تر جلو می‌رود. من هم مانند بقیه عزیزان در تلاش بوده و هستم تا به پیشرفتی که در ذهن دارم، برسم. خدا را شاکرم که مشغول کار هستم و این برایم بسیار جای خوشحالی دارد.
*حضور شما در «زخم کاری ۲» چگونه اتفاق افتاد؟ به چه دلیل پیشنهاد بازی در این اثر را پذیرفتید؟

دلیل این اتفاق مرتضی امینی‌تبار بود، ایشان مرا به محمدحسین مهدویان و تیم کارگردانی معرفی کرد و قرار شد نقش «شهریار» را بازی کنم. این کاراکتر بسیار برایم جالب است چراکه ما به ازای آن در قصه «هملت» وجود دارد؛ (لایریتس) شخصیتی برادر (اوفلیا) محسوب می‌شود و اتفاقاتی که برایش رخ می‌دهد، جذاب است. ناگفته نماند که باید خیلی چیزها شبیه شخصیتی که در قصه وجود داشت، جلو می‌رفت و من تلاش کردم به آن نزدیک شوم اما نقطه عطف کاراکتر من در 2 قسمت پایانی سریال است.
*از همکاری و تعامل با محمدحسین مهدویان کارگردان برایمان بگویید. چگونه شما را در مسیر رسیدن به نقش هدایت کرد؟

معتقدم هر بازیگر جوانی دوست دارد جلوی دوربین محمدحسین مهدویان برود و این حضور باعث افتخارم بود. ناگفته نماند که قبل از شروع فیلمبرداری فضا برای بحث و ایده فراهم بود به ویژه برای بازیگران جوان که تلاش می‌کنند خودی نشان دهند. ایشان سر صحنه بسیار با بازیگر همراه است و با او وارد چالش می‌شود و گپ می‌زند. البته بازیگر باید متوجه این قضیه باشد که کارگردان از او چه می‌خواهد و او را در چه مسیری قرار می‌دهد تا به نقش برسد.

*نقشی که آن را ایفا کردید به لحاظ تیپ شخصیت چه قدر به شما نزدیک بود و چه ویژگی‌هایی داشت؟

علاقه‌مندم بگویم که «زخم کاری2» و همکاری با محمدحسین مهدویان و تیم‌ درجه‌یکش نقطه عطف کارنامه کاری من محسوب می‌شود. حال اگر بخواهم از ویژگی‌های «شهریار» بگویم این کاراکتر به لحاظ شخصیتی به من نزدیک نیست، در حقیقت مانند «شهریار» آنقدر فرد عصبانی و تلخی نیستم. از سوی دیگر «شهریار» با مشکلی مواجه است، اینکه «میثم» به خواهرش نزدیک شده و او از این اتفاق راضی نیست. اما در زندگی واقعی من معتقدم هر کس صلاح زندگی خود را بهتر می‌داند و به من مربوط نیست که آدم‌ها در زندگی خود چه تصمیمی می‌گیرند و چگونه عمل می‌کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های این کاراکتر این است که شخصیتی پرجنب و جوش است و به اصطلاح امروزی‌ها کول است و در یکسری ماجراها نمی‌تواند چشم خود را ببندد چراکه خواهرش دارایی مهمی است.

*استقبال از این اثر چگونه بوده است؟ از دیدگاه یک مخاطب این اثر را چگونه می‌بینید و اگر بخواهید از کسی دعوت کنید که آن را تماشا کند، چه دلیلی برایش می‌آورید؟

استقبال مخاطب از این اثر همچنان ادامه دارد که یکی از دلایل آن مربوط به موفقیت این اثر در فصل یک است. از سوی دیگر اسم محمدحسین مهدویان و تیمش پشت سریال است؛ هنرمندانی که سال‌هاست در این حوزه مشغول به کار هستند. اما بسیار علاقه‌مندم به مخاطب بگویم که از قسمت 7 به بعد با چالش‌های متعددی مواجه می‌شود و قصه بسیار چالش‌برانگیز و جذاب خواهد شد. به آن‌ها می‌گویم که این اثر را دنبال کنند و آن را از دست ندهند.
*در گذشته تلویزیون چهره‌های تازه معرفی می‌کرد اما با گذشت زمان تقریبا این وظیفه برعهده سریال‌هایی که در پلتفرم‌ها تولید می‌شود، گذاشته شده است. حضور بازیگران در شبکه نمایش خانگی را چگونه ارزیابی می‌کنید و از نگاه شما این مسئله چه تاثیری روی سلیقه و نگاه مخاطب دارد؟

«زخم کاری2» اولین همکاری من با پلتفرم فیلیمو در شبکه نمایش خانگی محسوب می‌شود. هر مدیومی مانند سینما و یا پلتفرم هرچقدر جلو می‌رود، نسل‌های جدیدی را به عرصه بازیگری معرفی می‌کند و این مسئله نشان می‌دهد نسل در حال تغییر و اساسا شکل گرفتن است. نسل دهه 70 جوانانی هستند جویای نام که می‌توانند نقش کاراکتر‎های جوان قصه را ایفا کنند؛ چیزی که در حال رخ دادن است. ما بازیگر بااستعداد در نسل جدید زیاد داریم و پلتفرم‌ها به واسطه مخاطب بیشتر در این روزها می‌تواند بستری برای پیشرفت این نسل باشد که مدتهاست مشغول کار هستند، در این زمینه درس خوانند و زمان زیادی پای آن می‌گذارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا