سخنرانی بهرام رادان پس از دریافت جایزه ترویج علم برای مستند «کاپیتان من»/ فیلم

مراسم بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم با حضور چهره‌های مؤثر در ترویج علم ایران، عصر روز پنجشنبه، 25 آبان‌ماه در محل تالار ایوان شمس برگزار شد.

دریافت 34 MB

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این جایزه پاسداشت فعالیت چهره‌های موثر در عمومی سازی علم است.

جایزه سال ۱۴۰۲ این انجمن در ٩ بخش به برگزیدگان اهدا شد و تقدیر ویژه بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم ایران به بهرام رادان اختصاص یافت. در متن این تقدیرنامه آمده است: انجمن ترویج علم‌ ایران مراتب تقدیر و سپاس خود را از جنابعالی به عنوان هنرمندی سرشناس و دغدغه‌مند اعلام می‌کند. تلاش شما در راستای عمومی‌سازی دانش از طریق برقراری ارتباط نزدیک با بطن جامعه و ترویج مفاهیم تخصصی علم به زبان ساده با استفاده مؤثر از بستر سینما در مستند علمی فاخر " کاپیتان من" چشم‌گیر و شایسته تقدیر است.

شایان ذکر است مستند کاپیتان من از شهریور گذشته به روی پرده سینما رفت و همچنان در گروه سینمایی هنروتجربه اکران است. سیاوش صفاریان‌پور کارگردان و بهرام رادان تهیه‌کنندگی و روایت این مستند علمی را برعهده دارد.

بهرام رادان پس از دریافت این تقدیرنامه از نوش‌آفرین انصاری، در سخنرانی کوتاه از مسیر پرفراز و نشیب برای ساخت این مستند گفت و به مخاطبان هدف این مستند اشاره کرد و گفت:« مستند «کاپیتان من» برای عموم مخاطبان سینما طراحی شده اما توجه ویژه ما در ساخت آن برای نوجوانان بوده است. در طی مکاتبه با آموزش و پرورش در خصوص اکران این فیلم برای دانش‌آموزان این پاسخ را دریافت کرده‌ایم که از دید شورای مربوطه مستند «کاپیتان من» شاخص‌های لازم برای تایید را ندارد! وی با اظهار تعجب از این رفتار آموزش و پرورش به حضور بهترین متخصصین علوم‌شناختی و مغز در این فیلم اشاره کرد و گفت این مستند علمی با نظارت معتبرترین نهادهای علمی کشور ساخته شد.»

بهرام رادان در ادامه این سخنرانی کوتاه به دقت و وسواس علمی که در تالیف مستند کاپیتان من انجام شده اشاره کرد و گفت:« گمان ما بر این است که این محصول ایرانی از منظر آموزشی میتواند آگاهی بخش و سبب علاقمندی بیشتر نوجوانان و جوانان به علم باشد.»

وی ضمن سپاسگزاری از هییت داوران جایزه ترویج علم اظهار امیدواری کرد که موفقیت مستند سینمایی کاپیتان من در گیشه، امید بخش و زمینه‌ساز ساخت مستندهای علمی بیشتر در سینمای ایران شود.

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید