رژیم صهیونیستی در صدد تعطیلی حلقه‌های قرآن مسجدالاقصی

مبلغ نوشت: رژیم صهیونیستی با وضع محدودیت‌های گسترده برای بانوان معلم قرآن در مسجدالاقصی به شکلی سازمان‌یافته در حال تلاش برای حذف حلقه‌های آموزش و تعلیم قرآن در این مکان مقدس است.

به گزارش «مبلغ» – رژیم صهیونیستی با وضع محدودیت‌های گسترده برای بانوان معلم قرآن در مسجدالاقصی به شکلی سازمان‌یافته در حال تلاش برای حذف حلقه‌های آموزش و تعلیم قرآن در این مسجد مبارک است.

شبکه الجزیره با تهیه فیلم مستندی به بررسی این موضوع پرداخته است. در این مستند برخی از بانوان معلم قرآن و همچنین افرادی که در حلقه‌های قرآنی مسجدالاقصی حضور یافته‌اند از محدودیت‌های گسترده علیه خود، بازداشت و دادگاهی شدن و ممنوعیت ورود به مسجدالاقصی تنها به دلیل حضور در حلقه‌های قرآنی در این مسجد سخن گفته‌اند.

منتهی ابوسنینه از اهالی بیت‌المقدس می‌گوید: من یک زن فلسطینی و مسلمان معمولی و بدون هیچ‌گونه تعلقات حزبی و مذهبی هستم و پس از بزرگ شدن فرزندانم تصمیم گرفتم احکام قرائت قرآن را بیاموزم و توانستم مدرک مناسب برای این کار را دریافت کردم و سپس تصمیم گرفتم در حلقه‌های تدریس در مسجدالاقصی شرکت کنم تا دانشی را که آموخته‌ام به خواهران دیگر بیاموزم.

او ماجرای بازداشت خود را در الاقصی تعریف می‌کند و می‌گوید: نیروهای اشغالگر سه بار مرا دستگیر کردند، یکی از آنها به این دلیل بود که در صحن مسجد نزدیک باب المغاربه که شهرک‌نشینان از آنجا وارد می‌شوند قرآن تدریس می‌کردم و از خواهران خواستم در جای خود باقی بمانند، چون ما حق داریم در هرجایی از صحن‌های مسجد، کلاس‌های خود را برگزار کنیم.

هراس صهیونیست‌ها از تکبیر در کلاس‌های قرآن

سپس مرا با ماشین پلیس به پاسگاه امنیتی بردند و از من بازجویی کردند. یکی از اتهامات من این بود که با گفتن «الله اکبر» شهرک‌نشینان را تحریک کرده و ترسانده‌ام. من با تعجب فراوان به آنها گفتم که من در حال تدریس قرآن بوده‌ام و این کلمه بخشی از درس بوده است، ولی صهیونیست‌ها اصرار داشتند که تو برای ترساندن شهرک‌نشینان این کلمه را گفته‌ای و می‌دانی که آنها از این کلمه هراس دارند.

زینه عمرو، دیگر مربی قرآن درباره مصائب خود می‌گوید: ما در یکی از صحن‌های مسجدالاقصی مشغول آموزش قرآن بودیم و شهرک‌نشینان و گردشگران خارجی دور ما جمع شده بودند و از ما عکس می‌گرفتند و ما را تحریک می‌کردند. ما نیز در پاسخ شروع به سردادن شعار «الله اکبر، الحمدلله» کردیم، سپس پلیس وارد عمل شد و ما را به ایجاد هرج‌ومرج و ارعاب شهرک‌نشینان متهم کرد، من این اتهام را رد کردم و برگه اتهام خود امضا نکردم، بنابراین آنها مرا به دادگاه بردند. آنجا شواهد کافی برای محکوم کردن من پیدا نکردند.

زینب الجلاد هم که معلم قرآن است می‌گوید به دلیل حضور در این حلقه‌ها و تکبیر گفتن از سوی مقامات رژیم صهیونیستی محاکمه و ورود او به مسجدالاقصی ممنوع شده است.

به گفته این معلمان در قدس تقاضای زیادی برای فراگیری قرآن کریم از سوی جوانان وجود دارد و مقامات رژیم صهیونیستی به شدت از این موضوع نگران هستند، البته باید تأکید کرد، علاقه به آموختن قرآن ویژه سن خاصی نیست و در تمام سطوح این علاقه وجود دارد.

به گفته منتهی ابوسنینه از معلمان قرآن مسجدالاقصی، آموزش قرآن در مسجد در سه سطح پیشرفته، متوسط و ابتدایی برای تمام علاقه‌مندان انجام می‌شود و ما یقین داریم که با اجرای این طرح‌ها نسلی قرآنی پرورش می‌یابد که راه را برای پیروزی و آزادی مسجدالاقصی خواهد گشود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا