ربات‌های چینی که با انسان مو نمی‌زنند!

دیجیاتو نوشت: چین به‌عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی دنیا، مدت‌هاست که نگاه ویژه‌ای به حوزه هوش مصنوعی دارد و حالا هدف تازه‌ای را درنظر گرفته است: تولید اولین ربات انسان‌نما تا سال ۲۰۲۵ که بتواند رفتارها و احساسات انسان‌ها را شبیه‌سازی کند.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین از برنامه‌ای برای تولید اولین ربات انسان‌نمای این کشور تا سال ۲۰۲۵ خبر داده است. طبق این برنامه قرار است حمایت‌های بیشتری از استارتاپ‌ها صورت بگیرد، استانداردها مشخص شود، به استعدادها پروبال داده شود و همکاری‌های بین‌المللی گسترش یابد.

فعلاً جزئیات زیادی درباره این برنامه ارائه نشده است، اما کلیات آن جاه‌طلبانه به‌نظر می‌رسید. چین می‌خواهد ربات‌های انسان‌نمای آن‌ها تا سال ۲۰۲۷ قابلیت تفکر، فراگیری و نوآوری پیدا کنند و بتوانند برای بخش تولید، سیستم‌های جدیدی برای زنجیره تأمین بسازند که قابل اطمینان باشند.

بیشتر بخوانید:

  • قیمت باورنکردنی موبایل در کره‌جنوبی

  • ماه چگونه به وجود آمد؟/ یک پاسخ شگفت‌انگیز

  • شباهت جالب گوشی جدید سامسونگ به آیفون

  • مارک زاکربرگ، مالک فیسبوک و اینستاگرام روی تخت بیمارستان/ عکس

  • ایلان ماسک پاسخ داد/ هوش مصنوعی کدام شغل‌ها را نابود می‌کند؟

در بیانیه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین آمده است که این کشور باید تا سال ۲۰۲۵ فریم‌ورک اولیه برای ربات‌های انسان‌نما را ایجاد کرده باشد و به دستاوردهای مناسبی در زمینه قطعات این ربات‌ها ازجمله مغز و اندام‌های آن‌ها برسد. انتظار می‌رود که این ربات‌ها در حوزه‌های متنوعی کاربرد داشته باشند.

ارتقای چشمگیر ربات‌های هوش مصنوعی چین تا سال ۲۰۲۷

تا سال ۲۰۲۷ نیز قابلیت‌های نوآوری ربات‌های انسان‌نما باید ارتقای قابل توجهی پیدا کند و در زمینه زنجیره تأمین به کار گرفته شوند. عملکرد این ربات‌ها باید در سطح جهانی پیشتاز باشد و به‌صورت عمیق از آن در حوزه‌های اقتصادی استفاده شود.

ربات‌های چینی که با انسان مو نمی‌زنند!

طبق گزارش خبرگزاری شینهوا، پیش‌بینی می‌شود که بازار ربات‌های انسان‌نما در چین تا سال ۲۰۳۰ به ۸۷۰ میلیارد یوآن معادل تقریباً ۱۲۰ میلیارد دلار برسد. گفتنی است که ارزش سهام شرکت‌های چینی فعال در زمینه رباتیک، پس از اعلام این برنامه جدید رشد پیدا کرده است.

در حال حاضر شرکت‌ها و کشورهای زیادی در حال تلاش برای حرکت سریع در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک هستند. چند روز پیش نیز اجلاسی برای هوش مصنوعی در بریتانیا برگزار شد که افراد بسیاری ازجمله ایلان ماسک در آن حضور داشتند.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا