رام کردن ربات غول‌پیکر عنکبوتی / عکس

رام کردن ربات غول‌پیکر عنکبوتی / عکس

دیجیاتو نوشت: بزرگ‌ترین ربات قابل سوار شدن شش‌پای جهان به شکل عنکبوت است و با پاهای خود می‌تواند حرکت متفاوتی را انجام دهد.

یک کانال یوتیوبی تحت عنوان Hacksmith Industries، با انتشار یک ویدیو جدید ادعا کرده بزرگ‌ترین ربات قابل سوار شدن شش‌پای جهان به نام Megahex را ساخته است.

طبق توضیحات ارائه شده، این پروژه ابتدا قرار بوده سه ماه طول بکشد، اما در نهایت ساخت این ربات شش‌پا یک سال و نیم زمان برد و تیم توسعه آن شاهد شکست‌ها و خرابی‌های زیادی بوده و چندین بار مجبور به بازنویسی شده‌اند.

همه چیز زمانی شروع شد که یکی از اعضای این کانال یوتیوب با یک بیل مکانیکی خودکار برخورد کرد که می‌توانست با استفاده از سطل خود برای ایستادن و مانور دادن جهت‌گیری کند. در آن زمان او به این نتیجه رسید که می‌توان یک نسخه شش پا از بیل مکانیکی خودکار با هدف ساخت یک ربات قابل سوار شدن شبیه به عنکبوت ساخت.

رام کردن ربات غول‌پیکر عنکبوتی / عکس

ایده اولیه سازندگان ربات مستطیلی بود که شش پایه به آن متصل شده است و هر کدام از آن‌ها می‌توانستند دقیقاً حرکت مشابهی را انجام دهند. تنها تفاوت به زمان حرکت پایه‌ها مربوط می‌شود. با این حال، تیم از چنین ایده‌ای نتیجه نگرفت و در نهایت یک قاب شش ضلعی برای طراحی خود انتخاب کرد. این تغییر پیچیدگی‌های زیادی را به همراه داشت، زیرا تمام مفاصل و زوایا ربات باید فوق‌العاده دقیق می‌بود و حرکت هر کدام از پاها باید متفاوت باشد.

یوتیوبرها در طول پروژه خود با موانع زیادی روبرو شدند که در ویدیوی خود نیز به آن‌ها اشاره کرده‌اند و باید بر آن‌ها غلبه می‌کردند، اما در نهایت موفق شدند تا یک ربات غول پیکر بسازند. نسخه نهایی ربات برای کار به صورت طولانی مدت طراحی نشده، اما توانایی‌های مهندسان این زمینه را به خوبی نشان می‌دهد.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا