راز ترسناک قتل‌عام جانوران دریایی!

به گفته دانشمندان، گرگ‌های ساحلی در آلاسکا کشتن پستانداران دریایی را یاد گرفته‌اند و یک استراتژی منحصربه‌فرد برای شکار و از بین بردن طعمه ایجاد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،‌

دانشمندان کشف کرده‌اند که گرگ‌ها در سواحل آلاسکا به طور مرتب سمورهای دریایی و فوک‌های بندرگاهی را می‌کشند و می‌خورند. این یافته نشان می دهد که گرگ‌های ساحلی می‌توانند رفتار شکار خود را تطبیق دهند و ممکن است استراتژی‌های منحصر به فردی برای شکار پستانداران دریایی در زمانی که غذا در خشکی کمیاب است، ایجاد کرده باشند.

زمانی که دانشمندان یک گرگ منفرد را که لاشه سمور دریایی را حمل می کرد، مشاهده کردند، مطالعه در مورد آن‌ها آغاز شد. در سال‌های بعد، دانشمندان بار دیگر گرگ‌هایی را مشاهده کردند که لاشه سمور دریایی را حمل می‌کردند. با این حال، مشخص نبود که گرگ‌ها شکار کرده بودند یا سمور دریایی مرده را پیدا کرده بودند.

گرگ‌ها یک هدف جدید برای کشتار دارند!/ عکس

سپس در سال 2021، سه گرگ «Canis lupis» در حال شکار و خوردن یک سمور دریایی بالغ «Enhydra lutris» در هنگام جزر مشاهده شدند. محققان محل کشتار را بررسی کردند و حوضچه‌ای از خون پیدا کردند که احتمالا سمور دریایی در آن کشته شده است. بر اساس این مطالعه، وجود خون نشان می‌دهد که سمور دریایی در زمان کمین گرگ‌ها زنده بوده است و بعدا توسط آن‌ها کشته شده است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا