خودروی هوآوی، رقیبی برای تسلای ایلان ماسک/ عکس

سال‌هاست که خودروی برقی هوآوی سر وصدای زیادی به پا کرده، این خودرو با هدف به چالش کشیدن تسلای ایلان ماسک اکنون در مرحله پیش فروش قرار گرفته است.

تینا مزدکی_ هوآوی Luxeed S7 یک سدان است که به طور مشترک توسط شرکت چینی OEM و «Cherry» توسعه داده شده است. گفته می‌شود، هدف آن به چالش کشیدن تسلا مدل اس ایلان ماسک است. پس از تحریم‌های ایالات متحده علیه هوآوی، این شرکت فناوری تصمیم گرفت تا مجموعه خود را متنوع کند و وارد بخش‌های تجاری جدیدی شود.

سرانجام «ریچارد یو»، رئیس واحد تجاری راه حل‌های خودروی هوشمند هوآوی، از «Luxeed»، یک برند مشترک خودروهای الکتریکی بین هوآوی و «Cherry»، رونمایی کرد. این دومین برداشت هوآوی در بخش خودروهای الکتریکی پس از Aito M9 است که در سال 2021 ظاهر شد. در حالی که عرضه رسمی و فروش معمولی آن برای پایان این ماه برنامه ریزی شده است، Luxeed S7 اکنون برای پیش خرید تنها با قیمت 258,000 یوان برابر با 35,400 دلار در دسترس است. «ریچارد یو» قبلاً گفته بود که Luxeed S7 می‌تواند از مدل S در هر مشخصاتی پیشی بگیرد.

خودروی هوآوی، رقیبی برای تسلای ایلان ماسک/ عکس

هواوی Luxeed S7 رقیب تسلا مدل S

Luxeed S7 به عنوان یک سدان متوسط تا بزرگ در انواع Pro، Max، Max+ و Max RS موجود است. هر مدل با مشخصات و محدوده خاص خود عرضه می‌شود. گران‌ترین مدل Max RS است که حدود 358000 یوان برابر با 49000 دلار قیمت دارد. چهار نسخه دارای برد CLTC به ترتیب 550 کیلومتر، 705 کیلومتر، 800 کیلومتر و 630 کیلومتر هستند. Luxeed S7 در انواع چهار چرخ متحرک تک موتوره 215 کیلووات و دو موتوره 215 کیلووات + 150 کیلووات نیز موجود است. مدل دو موتوره می‌تواند تنها در 3.3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برسد.

این وسیله نقلیه بر اساس پلتفرم 800 ولتی ولتاژ بالای «نهنگ غول‌پیکر» هوآوی ساخته شده و از باریک‌ترین بسته باتری 800 ولتی استفاده می‌کند. در حالی که نمی‌دانیم برای شارژ کامل خودرو چقدر نیرو نیاز است، به گفته «یو» Luxeed S7 بردی معادل 200 کیلومتر تنها پنج دقیقه شارژ نیاز دارد. همچنین با 15 دقیقه شارژ می‌تواند 400 کیلومتر را طی کند. در مقایسه، تسلا مدل S پس از همان دوره شارژ، مسافت 347 کیلومتری را طی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

  • لامبورگینی هم حریف این تویوتا لندکروز نمی‌شود/ عکس

  • عکس | اولین تصاویر از هیوندا پالیسید و توسان ۲۰۲۳ در ایران

بر اساس آمار ادعایی درباره مسافت پیموده شده و مشخصات هوآوی Luxeed S7 وسوسه‌کننده به نظر می‌رسد و می‌تواند با تسلا مدل S رقابت کند. خودروی برقی هوآوی همچنین راه آسان‌ دیگری برای رقابت در پیش دارد، زیرا مدل اصلی تسلا مدل S در چین حدود 95800 دلار قیمت دارد، بنابراین قیمت هواوی مشتریان را به راحتی می‌تواند متقاعد کند.

منبع: androidheadlines

۵۸۳۲۳

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید