حمایت کانون کارگردانان سینما از فعالیت شورایعالی تهیه‌کنندگان

ایسنا نوشت: مسائل مبرم سینمای ایران در نشست مشترک کانون کارگردانان و شورایعالی تهیه کنندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طبق گزارش رسیده، در این نشست که به دعوت شورایعالی تهیه‌کنندگان با حضور هیات مدیره کانون کارگردانان سینما برگزار شد، شرایط کنونی سینمای ایران و اقدامات سوء بعضی از عوامل افتراق صنفی، که با فعالیت و اتحاد صنوف منافع‌شان به خطر افتاده، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هیات مدیره هر دو صنف در این نشست حمایت کامل خود را از نمایندگان کانون و شورایعالی در شورای پروانه ساخت اعلام کرده و نسبت به شایعه‌پراکنی‌ها و نسبت افترا دادن به این فعالان صنفی، ضمن ابراز انزجار از این رفتارهای منفعت طلبانه و مشکوک،حق هرگونه عدالت خواهی حقوقی و صنفی مشترک را باتوجه به مستنداتی که از تمامی جلسات در وزارت ارشاد موجود است برای هردو صنف محفوظ دانستند و اعلام کردند که موارد را تا آشکارشدن کامل واقعیت‌ها و اجرای عدالت در مورد مفتریان پیگیری خواهند کرد.

هیات مدیره هر دو صنف با تشکر از زحمات همکاران نماینده در شورای پروانه فیلمسازی به آن دو اطمینان دادند که همچون گذشته و با تمام قدرت از آنها حمایت و حق دفاع از حرمت و حیثت حرفه‌ای را برای آنان محفوظ می‌دارند و در این راه همچون گذشته حامی رفتارهای صنفی معقول آنان خواهند بود.

در ادامه جلسه همچنین بر حمایت تشکیلات تهیه‌کنندگی و کارگردانی از هیات رئیسه خانه سینما تاکید شد و اعضا حاضر در جلسه اعلام کردندکه حفظ واعتلای خانه سینما به عنوان تنها نهاد فراگیر و متحد کننده تمام اصناف سینمایی همچنان خط قرمز هردو صنف است و به افراد و جریان‌های عامل افتراق و منفعت طلب اجازه نمی‌دهند که با حرمت و بقای سینمای ایران و جامعه اصناف رفتاری غیراصولی داشته باشند.

شرایط حرفه‌ای تولید و نیاز مبرم به رسیدگی به معضل بیکاری اعضای دو صنف و همچنین بعضی صنوف دیگر سینمایی در بخشی دیگر مورد کنکاش قرار گرفت. برای این منظور مقرر شد که آماری که دراختیار صنوف است کامل و به روز شده و براساس تحلیل آماری موضوع و با همکاری مدیریت دولتی برای جلوگیری از بیکاری اعضا دوصنف فعالیت کرد.

هیات مدیره‌های هر دو صنف ضمن اعلام تعامل با سازمان سینمایی در رفع مشکلات اقتصادی و صنفی سینما بر ضرورت واگذاری‌های تصمیم گیری‌های حرفه‌ای من جمله در انتخاب کارگردان اول به اصناف مربوطه تأکید کردند.

لزوم وجود گونه‌ها( ژانرهای) مختلف سینمایی نیز از دیگر مباحث دو تشکیلات صنفی بود. در این زمینه و راه‌های برون رفت از شرایط کنونی مباحث مختلف مطرح شد و هیات مدیره دو صنف اعلام آمادگی کردند تا براساس آمار مربوطه از میزان و نو ع اشتغال دست اندرکاران سینمایی ، همچنین نوع چینش و نسبت فراوانی گونه‌های مختلف سینمایی ، با در دسترس قرار دادن اطلاعات واقعی و تحلیل این آمار تصویری واقع‌گرایانه از سینمای امروز ایران را ارائه دهند.

ادامه و تکمیل مباحث فوق به نشست های آتی کانون و شورایعالی موکول شد.

در پایان هیات مدیره کانون کارگردانان اعلام داشت که همچون گذشته و با قاطعیت از فعالیت شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران حمایت کرده و خواستار تداوم فعالیت شورا باقدرت است.

۲۴۵۲۴۵

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا