حل مسائل دشوار فیزیک و هندسه با گوگل/ عکس

دیجیاتو نوشت: گوگل موتور جستجو و ابزار Lens خود را با ویژگی‌های جدیدی به‌روزرسانی کرده است تا به کاربران کمک کند مسائل رشته‌های دشواری مانند هندسه، فیزیک، مثلثات و حساب دیفرانسیل و انتگرال را حل کنند.

با این به‌روزرسانی می‌توانید معادله مدنظر خود را در نوار جستجو تایپ کنید یا با Lens از آن عکس بگیرید تا پاسخ صحیح و توضیح مرحله به مرحله حل آن را دریافت کنید.

همچنین می‌توانید با تایپ عبارت «[math solver]» در نوار جستجو به ویژگی حل‌کننده مسائل ریاضی دسترسی پیدا کنید. البته این ویژگی فقط برای نسخه دسکتاپ گوگل ارائه شده است و نسخه‌های موبایل نیز تا پایان سال جاری به آن مجهز خواهند شد.

حل مسائل هندسه با گوگل

ویژگی مفید و کاربردی دیگر گوگل امکان حل مسائل هندسه است. با توجه به اینکه حل مسائل هندسه به تجسم فکری زیادی نیاز دارد، Lens اکنون می‌تواند اجزای تصویری و متنی مسئله را توضیح دهد. با این حال، Lens فقط می‌تواند «مسائل مثلث خاصی» را تفسیر کند. «رابرت وانگ»، رهبر محصولات گوگل در این رابطه می‌گوید: «برای تجربه هندسه‌مان، می‌خواستیم قبل از اینکه طیف متنوع‌تری از مسائل هندسه را پوشش دهیم، روی زیرمجموعه‌ای از مسائل تمرکز کنیم که می‌توانند تأثیر زیادی داشته باشند.»

حل مسائل دشوار فیزیک و هندسه با گوگل/ عکس

برای حل مسائل فیزیکی و هندسه، گوگل از مدل Multitask Unified Model (MUM) خود کمک گرفته است که می‌تواند عبارت‌های جستجو قالب‌های مختلفی از جمله متن، تصویر و ویدیو را درک کند.

علاوه بر ویژگی‌های مربوط به حل مسائل، گوگل همچنین مدل‌های سه‌بعدی جدیدی را در موتور جستجو خود راه‌اندازی کردهاست که به شما اجازه می‌دهد نمودارهای تعاملی مرتبط با نزدیک به 1000 موضوع مانند زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، نجوم و موارد دیگر را بررسی کنید. مدل‌های سه‌بعدی گوگل اولین بار در سال 2021 معرفی شدند و در آن زمان نمودارهایی را برای بیش از 200 موضوع مانند شیمی، زیست‌شناسی، فیزیک و آناتومی ارائه می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

  • ترسناک‌ترین انگل جهان که از قربانی مومیایی می‌سازد/ عکس

  • پیش‌بینی ترسناک ماسک/ نسل بشر اینگونه منقرض می‌شود

  • کار غیراخلاقی هوش مصنوعی با بازیگر زن سرشناس/ اسکارلت جوهانسون شکایت کرد

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا