حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

ایرنا نوشت: نمایشگاه‌های «در فاصله خودم با خودم»، «ایستگاه ۵۲ هرتز»، «خَرسنگ»، «نور و فضا» و «سرزمین ناب» آبان ماه در گالری‌ها و نگارخانه‌های پایتخت میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.

پایان هفته فرصت مناسبی برای علاقه‌مندان هنرهای تجسمی است تا از نمایشگاه‌های مختلف در این حوزه دیدن کنند، نمایشگاه‌هایی از جمله آثار نقاشی ایراندخت محصص نقاش و پژوهشگر پیشگام در عرصه هنرهای تجسمی، «در فاصله خودم با خودم»، «ایستگاه ۵۲ هرتز»، «خَرسنگ»، «نور و فضا»، «سرزمین ناب»، «من آنم که نشانی ندارد»، «مثبت صد» و «دگربینی» ۱۲ آبان ماه در گالری‌ها و نگارخانه‌های شهر تهران افتتاح می‌شوند.

همچنین همزمان با عملیات «طوفان الاقصی» در غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در میدان نبرد با مقاومت فلسطین نمایشگاه‌هایی در بعضی از نگارخانه‌ها و گالری‌ها برپا شدند که در این گزارش معرفی می‌شوند.

«کارتون و کاریکاتور آمریکای لاتین» در موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه «کارتون و کاریکاتور آمریکای لاتین» به دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی شامل ۴۰۰ اثر از هنرمندان شاخص کشورهای منطقه آمریکای لاتین با موضوع استکبارستیزی، ضدصهیونیست و طوفان الاقصی با همکاری حوزه هنری ۱۱ آبان ساعت ۱۶ در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می‌شود و تا ۲۸ آبان دایر است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«زخم غزه» در فرهنگسرای ارسباران

نمایشگاه نقاشی و کاریکاتور «زخم غزه» در حمایت از مردم مظلوم فلسطین از دهم تا بیستم آبان‌ در نگارخانه شماره ۲ و ۳ فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا برپا است.

این نمایشگاه شامل ۱۰ تابلوی نقاشی رنگ روغن با موضوع غزه و جنایات رژیم صهیونیستی و ۱۵ تابلوی کاریکاتور است که گالری هنر ارسباران با استفاده از ابزار و زبان هنر، در حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین و محکوم کردن جنایات رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی برپا کرده است.

«با طوفان الاقصی تا روز آخر» در خانه عکاسان

نمایشگاه عکس «با طوفان الاقصی تا روز آخر» با ۴۲ اثر از آثار عکاسان رسانه‌های بین‌المللی فعال در فلسطین اشغالی از عملیات طوفان‌الاقصی ۲۴ مهر در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران در حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ افتتاح شد و تا «روز پیروزی مقاومت غزه» روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ ادامه دارد. آثار این نمایشگاه هر هفته به روز می‌شود و تغییر می‌کند و عکس‌هایی که از دیوار پایین می‌آید به صورت کوچکتری بر روی یکی از دیوارهای نمایشگاه اضافه می‌شود.

نمایش آثار کاریکاتور هنرمند فلسطینی

نمایشگاه منتخب آثار کاریکاتور امیه جحا هنرمند فلسطینی با موضوع مقاومت و اشغالگری ۲۲ مهر تا ۲۰ آبان به‌ جز روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۰ تا ۱۶ در موزه هنرهای معاصر فلسطین، به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، خیابان بزرگمهر، نبش خیابان شهید برادران مظفر، پلاک ۷۴ دایر است. این نمایشگاه شامل ۶۵ اثر کاریکاتور با موضوع‌هایی همچون مقاومت و مظلومیت مردم فلسطین و افشای جنایات اشغالگران و متجاوزان صهیونیست است.

نمایش آثار ایراندخت محصص در نگارخانه لاله

نگارخانه لاله در آستانه نودودومین زادروز بانو ایراندخت محصص نقاش و پژوهشگر پیشگام در عرصه هنرهای تجسمی، میزبان آثار گرانسنگ این بانوی پیشکسوت و هنرمند است. این نمایشگاه گلچینی از ۳۳ اثر منتخب از دهه ۳۰ تا ۵۰ زندگی هنری محصص است که این آثار نقش بسزایی در معرفی هنر نو گرای ایران داشته است.

ایراندخت محصص مدرس دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، نخستین کسی است که مترادفی برای کاریکاتور در ایران و زبان فارسی یافت و نام آن را طنز ترسیمی گذاشت. محصص کاریکاتوریست نیست اما به اذعان کاریکاتوریست‌ها تاثیر زیادی بر جریان کاریکاتور داشته‌ و تئورسین بسیار قوی در این زمینه به شمار می‌رود. او با ترجمه کتاب آثار کاریکاتوریست‌های بزرگ جهان و معرفی آنان به جامعه ایران به ویژه علاقه‌مندان و دوستداران این هنر سهمی ارزنده در شناساندن پیشینه و سیر تحول آثار کاریکاتوریست‌ها داشته است.

آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه ۱۲ آبان ساعت ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه لاله به نشانی خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله افتتاح می‌شود و تا ۳۰ آبان شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷، پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۳ به غیر از ایام تعطیل دایر خواهد بود.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«در فاصله خودم با خودم» در اعتماد

نمایشگاه آثار نقاشی شهرام کریمی با عنوان «در فاصله خودم با خودم» ۱۲ تا ۳۰ آبان روزﻫﺎی هفته ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری اعتماد به نشانی ﻣﯿﺪان ﻫﻔﺖ ﺗﯿﺮ، ﺧﯿﺎﺑﺎن ﻣﻔﺘﺢ ﺟﻨﻮﺑﻰ، ﺑﻦ‌ﺑﺴﺖ ﺷﯿﺮودی، ﭘﻼک ۲۵ برپاست. ﮔﺎﻟﺮی دوﺷﻨﺒﻪ ﻫﺎ ﺗﻌﻄﯿﻞ اﺳﺖ.

کریمی درباره نمایشگاه جدید خود گفت: بعد از چهار سال از آخرین نمایشگاه انفرادی در ایران تصمیم گرفتم آثار جدیدم را با مخاطبان به اشتراک بگذارم، این نمایشگاه حاصل کار مداوم و هر روز است که شامل تجربه زندگی و دستاوردهای هنری این مدت من است. عنوان نمایشگاه «در فاصله خودم با خودم» است که درباره هستی شناسی هنری من است. این نمایشگاه حرف‌ها و بودن امروز من است و تاکید روی فردیت هنر دارد.

«ایستگاه ۵۲ هرتز»

نمایشگاه آثار نقاشی امیر عباسی با عنوان «ایستگاه ۵۲ هرتز» ۱۲ آبان ساعت ۱۶ در گالری دوست به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، خیابان چهارم، شماره چهار افتتاح می‌شود و تا ۳۰ آبان دوشنبه تا جمعه به جز تعطیلات رسمی ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

نقاشی‌های الهه فرمانیان در ثالث

نمایشگاه آثار نقاشی الهه فرمانیان ۱۲ تا ۲۳ هر روز ساعت ۱۰ تا ۲۱، جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۲ در گالری ثالث به نشانی خیابان کریمخان‌زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۴۸ برپاست. ساعت بازدید روز اختتامیه ۱۰ تا ۱۸ است.

«خَرسنگ» در گالری شیدایی

نمایشگاه آثار نقاشی مهران نیک سیما با عنوان «خَرسنگ» ۱۲ آبان ساعت ۱۶ در گالری شیدایی به نشانی میدان هفتم تیر، خیابان بهارشیراز، میدان بهارشیراز، روبه روی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد یک افتتاح می‌شود و تا ۲۶ آبان یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۵ تا ۱۹:۳۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ ادامه دارد. گالری روزهای شنبه تعطیل است. دیدن آثار به صورت آنلاین در وبسایت گالری شیدایی امکانپذیر است.

«انهدام» در باگالری

نمایشگاه آثار نقاشی حسنعلی جهانشاهی افشار با عنوان «انهدام» ۱۲ تا ۲۶ آبان جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ و روزهای هفته ساعت ۱۷ تا ۲۰ در باگالری به نشانی بلوار ارتش غرب، بعد از محلاتی، خیابان بهاران، بن بست نسترن، پلاک یک، ساختمان مدرن پلازا، طبقه ششم، واحد ۶۰۲ و ۶۰۳ برپاست. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«نور و فضا» در گالری شیرین

نمایشگاه انفرادی مجسمه‌های نسیم ابوالقاسم با عنوان «نور و فضا» با همکاری بهروز دارش ۱۲ تا ۲۴ آبان جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ و روزهای شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری شیرین به نشانی خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ سیزدهم، پلاک پنج دایر است. گالری روزهای دوشنبه تعطیل است.

«دریچه درون» در گالری بینش

نمایشگاه گروهی نقاشی با نام «دریچه درون» با نمایشگاه‌گردانی محسن بنی اسدی و ندا شاه حسینی ١٢ آبان ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری بینش به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، جنوب چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۲۲ افتتاح می‌شود و تا ۲۳ آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ ادامه دارد.

در بیانیه این نمایشگاه به قلم شاه حسینی آمده است: «من به یقین رسیده‌ام که یکی دیگر از بعدهای جهان، من هستم! حضورم در زندگی انسانی همان دریچه ورودم به «آن» م _ درونیتم_ و توان بیانم، نقاشی است.»

«سرزمین ناب» در شمیس

نمایشگاه آثار نقاشی علی دانائیان با عنوان «سرزمین ناب» ۱۲ آبان ساعت ١۶ تا ۲۱ در گالری شمیس به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، کوچه دانیالی، شماره هشت افتتاح می‌شود و تا ۲۳ آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«من آنم که نشانی ندارد» در گالری سهراب

نمایشگاه آثار نقاشی‌ آناهیتا ابوترابی با عنوان «من آنم که نشانی ندارد» ۱۲ آبان ساعت ۱۶ در گالری سهراب به نشانی خیابان سمیه، بین مفتح و رامسر، شماره ۱۴۲ افتتاح می‌شود و تا ۲۳ آبان همه روزه ساعت ۱۱ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست. گالری یکشنبه‌ها تعطیل است.

۴ نمایشگاه تجسمی در خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه تصویرسازی کتاب کودک با عنوان «تصویرگران کوچک» با نمایشگاه‌گردانی مهسا کشاورزی ۱۱ آبان در گالری استاد میرمیران خانه هنرمندان افتتاح می‌شود. نمایشگاه‌های نقاشی با عنوان‌های «از رنگ به عشق و فریاد» و «معماری باران» و نمایشگاه مجسمه با عنوان «اسباب‌بازی» ۱۲ آبان ساعت ۱۷ در گالری‌های این مجموعه افتتاح می‌شوند و تا ۲۲ آبان میزبان علاقه‌مندان خواهند بود.

همچنین نمایشگاه نقاشی اثر احمد رضوی با عنوان «از رنگ به عشق و فریاد» در گالری استاد ممیز، نمایشگاه نقاشی‌های آبرنگ اثر مجتبی غلامعلی‌زاده با عنوان «معماری باران» در گالری زمستان و نمایشگاه مجسمه اثر بهادر احسانی با عنوان «اسباب‌بازی» در گالری پاییز، ۱۲ آبان افتتاح می‌شوند.

خانه هنرمندان ایران روزهای شنبه تعطیل است و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به گالری‌های این مجموعه مراجعه کنند.

«مثبت صد» در نیاوران

پنجمین نمایشگاه آثار هنرمندان معاصر در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان با عنوان «مثبت صد» به همت مؤسسه خیریه بهنام دهش‌پور ۱۲ تا ۱۹ آبان روزهای هفته ساعت ۱۱ و روزهای تعطیل ساعت ۱۴ تا ۱۹ در نگارخانه‌های یک و ۲ فرهنگسرای نیاوران برپاست. در این نمایشگاه ۷۴ هنرمند آثار خود را در هنرهای نقاشی، عکس، مجسمه سازی، سرامیک و … به نمایش می‌گذارند و عواید حاصل از فروش آنها را به نفع بیماران مبتلا به سرطان اختصاص می‌دهند.

«ضربان هنر» در نگارخانه آفتاب

سومین نمایشگاه گروهی عکس «ضربان هنر» با حضور ۱۸ هنرمند عکاس با نمایشگاه‌گردانی جواد علمی‌نیا، ۱۲ آبان ساعت ۱۷ در نگارخانه آفتاب فرهنگسرای نهج البلاغه به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از مترو قلهک، خیابان شهیدکلاهدوز (دولت)، کوچه امامزاده افتتاح می‌شود و تا ۱۸ آبان ساعت ۱۲ تا ۱۶ ادامه دارد. نگارخانه روز جمعه تعطیل است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

نمایش آثار سپیده صباغ در نگارخانه اندیشه

نمایشگاه آثار نقاشی سپیده صباغ با نمایش آثار متنوعی و با تکنیک‌های رئال، کالیگرافی، تکنیک ویترای، و تکنیک میکس مدیا، ۱۲ آبان ساعت ۱۵ در نگارخانه اندیشه به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه افتتاح می‌شود و تا ۱۸ آبان ساعت ۹ تا ۱۶ برپاست.

«گُلِ مراد» درنگارخانه شفق

نمایشگاه خوشنویسی «گُلِ مراد» آثار رویا مرادیان ۱۱ آبان ساعت ۱۵ در نگارخانه شفق به نشانی خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی (یوسف‌آباد)، خیابان بیست ‌و یکم، بوستان شفق، فرهنگسرای خانواده افتتاح می‌شود و تا ۱۸ آبان روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ و پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۲ ادامه دارد. در این نمایشگاه ۳۴ اثر با استفاده از تکنیک شکسته نستعلیق ارایه می‌شود.

«دگربینی» در ابتدا

نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی با عنوان «دگربینی» با آثار صبا شیخ ابومسعودی، بهاره فضل الله زاده، مریم هاتفی بنکدهی، سحر تاجی زادگان، یاسمن آتشگاهی، هورسا انصاری، سارا سلیمانی، راضیه زاهدی، آتنا بابایی و لیلا حسنی ۱۲ آبان ساعت ۱۷ در نگارخانه ابتدا به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از میدان ولی‌عصر(عج)، کوچه فرخی، پلاک ۳۵ افتتاح می‌شود و تا ۱۷ آبان یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵ تا ۱۹ دایر است.

«تیروژ» در آتشزاد

نمایشگاه آثار نقاشی نفیسه یوسفی با عنوان «تیروژ» ۱۲ آبان ساعت ۱۶ در نگارخانه آتشزاد به نشانی خیابان شهید عباسپور (توانیر) شمالی، بعد از پل همت، نرسیده به میدان ونک، نبش کوچه هومان، شماره ۲۳، طبقه ۲، واحد هشت افتتاح می‌شود و تا ۱۶ آبان ساعت ۱۵ تا ۱۸ برپاست. اختتامیه نمایشگاه ۱۷ آبان ساعت ۱۵ است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«کیمیای سبز»

نمایشگاه گروهی اکوپرینت با نمایشگاه‌گردانی الهه مقدمی با آثار یاسمن بازارگان، غزل بحیرایی، فرح پاینده، نسیم پوریافر، زهرا جلیلی، شایسته حسن‌پوری، وجیهه روح‌الهی، فاطمه سالمی، شیدا گرجی‌دوز، نسیم معمار زاده، الهه مقدمی و شقایق وحشی پنجم تا ۱۶ آبان ساعت ۱۲ تا ۲۰ در نگارخانه والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ برپاست. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

۳ نمایشگاه در مجموعه‌ معاصر سو

نمایشگاه‌های گروهی «شما در سر خود هستید» با آثار سیاوش حاتم، هانیه رحیمیان، شیوا اباذریان، میترا اردلان، نگین شعله‌ور، مونا کلهرودی، محمد معینی و هاجر جهانبخش، آثار امین پروین با عنوان «تنظیم مجدد کارخانه» و آثار محسن کرمی با عنوان «در پس‌زمینه»، پنجم تا ۲۶ آبان ساعت ۱۶ تا ۱۹ در مجموعه‌ معاصر سو به نشانی نجات الهی (ویلا)، سمیه، پورموسی، پلاک ٣٠ دایر است. این مجموعه روزهای شنبه تعطیل است.

نمایش «ریشه در آب»

نمایشگاه آثار نقاشی مرضیه صفرزاده با عنوان «ریشه در آب» پنجم تا ۱۹ آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری عصر به نشانی میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ برپاست.

«۷ منظر» در جاوید

نمایشگاه گروهی نقاشی «۷ منظر» با آثاری از لیدا آزاد، علیرضا بیداری، سپیده ثابت خلعتبری، گلنار حبیبی، روزبه دبیری، سارا غفوری و مریم مقدم، پنجم تا ۱۹ آبان همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری جاوید به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، ابتدای خیابان زرتشت غربی، خیابان یزدان، پلاک ۱۷، واحد یک دایر است. گالری روزهای یکشنبه تعطیل است.

«خطدیس‌ها» در گالری آریا

نمایشگاه آثار نقاشی‌ لیلا میری با عنوان «خطدیس‌ها» پنجم تا ۱۹ آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آریا به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از سه راه عباس آباد، کوی زرین، پلاک ۱۰ دایر است. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«لانه خرگوش» و «فرنگیست»

نمایشگاه‌های آثار حجم الناز رحیم پور با عنوان «لانه خرگوش» و آثار نقاشی علی زعیم با عنوان «فرنگیست» با نمایشگاه‌گردانی جلال مشهدی فرد پنجم تا ١٩ آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ایوان به نشانی خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره یک برپا هستند.

«شکلی دیگر» در ایوان ربط

نمایشگاه آثار مجسمه‌سازی علی ملک هنرمند خودآموخته با عنوان «شکلی دیگر» ‌پنجم تا ۱۸ آبان ساعت ۱۷ تا ۲۱ در استخر مجموعه ایوان ربط به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه رضایی، پلاک ۶ دایر است. مجسمه‌های این مجموعه از پاپیه ماشه هستند.

«سمفونی اشیاء» در گالری سیحون

‎نمایشگاه آثار نقاشی سما انوشهر با عنوان «سمفونی اشیاء» پنجم تا ۱۷ آبان هر روز ساعت ۱۴ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری سیحون به نشانی خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ۱۱ برپاست. گالری روزهای دوشنبه تعطیل است.

«مسیر» در گالری بُستان

آثار نقاشی دل‌آرا پاکدل با عنوان «مسیر» پنجم تا ۱۷ آبان به جز دوشنبه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری بُستان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، نبش بیست و دو، پلاک ۷۱ برقرار است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

مروری بر آثار استاد حسین محجوبی

نمایشگاه مروری بر آثار استاد حسین محجوبی نقاش و معمار پیشکسوت به انتخاب سعید محجوبی پنجم تا ۱۶ آبان ساعت ۱۴ تا ۲۰ در گالری کاما به نشانی بلوار نلسون ماندلا(جردن)، خیابان دیدار شمالی، کوچه کیش شرقی، پلاک ۲۰، طبقه اول برپاست. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

«هم آمیزی متکثر» در نگارخانه هوم

نمایشگاه آثار مجسمه‌سازی ونوشه شکری با عنوان «هم آمیزی متکثر» پنجم تا ۱۵ آبان به جز چهارشنبه‌ها و تعطیلات رسمی ساعت ۱۸ تا ۲۰ در نگارخانه هوم به نشانی خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان چهارم، شماره ۲، طبقه اول برقرار است.

«هنگ» در گالری شکوه

نمایشگاه آثار نقاشی و چیدمان لوییزا افشانفر و امیررضا فقیهی با عنوان «هنگ» پنجم تا ۱۵ آبان ساعت ۱۶ تا ۱۹ در گالری شکوه به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ برپاست. گالری پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی، تعطیل است.

‎‏‎«دختران انتظار» در گویه

نمایشگاه آثار نقاشی‌ کتایون مقدم با عنوان «دختران انتظار» پنجم تا ۱۵ آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری گویه به نشانی میدان هفت ‌تیر، خیابان لطفی، نرسیده به مشاهیر، شماره ۳۹ دایر است.

«ایگو» در گالری ژاله

نمایشگاه آثار مجسمه‌سازی فینا عبدی با عنوان «ایگو» پنجم آبان ساعت ۱۶ در گالری ژاله به نشانی خیابان سمیه، بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک چهار افتتتاح می‌شود و تا ۱۵ آبان ساعت ١٣ تا ٢٠ ادامه دارد. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«جادوی دست» در نگارخانه گلستان

نمایشگاه گروهی نقاشی «جادوی دست» با آثار هنرجویان مژگان نیک اخلاق شامل ۳۱ اثر در ابعاد مختلف و با تکنیک‌های مداد رنگی، پاستل و مداد، سوم تا ۱۳ آبان ساعت ۱۰ تا ۱۹ در نگارخانه فرهنگسرای گلستان به نشانی میدان هلال احمر، خیابان گلستان برپاست.

«کلان / خرده روایت‌ها»

نمایشگاه آثار سیما شاهمرادی با عنوان «کلان/خرده روایت‌ها» ۲۸ مهر تا ۱۹ آبان روزهای عادی ساعت ۱۴ تا ۱۹ و روزهای تعطیل ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری نیان به نشانی میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک پنج دایر است. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

نقاشی‌های شاهین نوروزی در نگر

نمایشگاه آثار نقاشی شاهین نوروزی ۲۸ مهر تا ۱۵ آبان ساعت ۱۲ تا ۲۰ در گالری نگر به نشانی خیابان کریمخان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم دایر است. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

«کاکل زرگون درخت»

نمایشگاه‌های «کاکل زرگون درخت» آثار پدرام کازرونی و «اشعار سنگی‍[‍ن]» آثار حمیده محبی ۲۸ مهر تا ۲۰ آبان ساعت ۱۰ تا ۲۰ در گالری آداپا به نشانی میدان ولی‌عصر(عج)، کوچه‌ سازش، کوچه‌ پنجم، کوچه‌ صومعه‌سرا، پلاک پنج برپاست.

حضور در «ایستگاه ۵۲ هرتز» و «سرزمین ناب»

«رویای زندگی» در تئاترشهر

نمایشگاهی از نقاشی‌های زنده‌یاد شهریار تیمورپور طراح گریم و نقاش با عنوان «رویای زندگی» به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر ایران، گروه طراحان هنر و نمایشگاه‌گردانی بیتا عالی مهر، ۲۸ مهر تا ۲۶ آبان ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰ در سالن انتظار تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر دایر است.

«جلوه‌ یار و ریا» در گالری دلگشا

نمایشگاه انفرادی آثار علی انصاری با عنوان «جلوه‌ یار و ریا»، ۲۱ مهر تا ۲۱ آبان به جز روزهای شنبه‌ و دوشنبه‌ ساعت ۱۲ تا ۱۹ در گالری دلگشا به نشانی خیابان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، کوچه نوروز، پلاک ۱۷ برپاست.

«گلابی‌های بیشتر لطفا!»

نمایشگاه آثار نقاشی ملک جاسب با عنوان «گلابی‌های بیشتر لطفا!» ۲۱ مهر تا ۱۶ آبان ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری ایکس هما به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک پنج دایر است.

«طهران، سیاه و سفید» در موزه عکسخانه شهر

نمایشگاه «طهران، سیاه و سفید» به مناسبت هفته تهران ۱۲ مهر تا ۱۴ آبان شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸ تا ۱۶ و پنجشنبه‌ها ساعت ۸ تا ۱۲ در موزه عکسخانه شهر به نشانی میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، پارک بهار شیراز دایر است.

این نمایشگاه شامل ۶۰ کارت‌پستال تصویری دوران قاجار و روایتی از روند وضعیت و تغییرات ظاهری شهر تهران؛ شامل خیابان‌ها، میدان‌ها، چهارراه‌ها و فضاها و عناصر شهری پایتخت ایران است، مجموعه کارت‌پستال‌های به نمایش در آمده در موزه عکسخانه شهر از مجموعه شخصی امیرعلی اردکانیان انتخاب شده است.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا