جواهرات پنهان تویوتا که تا به حال در خیابان ندیده‌اید/ عکس

همشهری‌آنلاین نوشت: گاهی اوقات، خودروهای مفهومی قرار است مدل‌های تولیدی آینده را به ‌نمایش بگذارند و بعضی مواقع هم خودروسازان دوست دارند خودنمایی کنند.در هر صورت، مردم عاشق کانسپت‌های عجیب و غریب هستند، مانند این ۵ مورد از تویوتا که حتی به نمایشگاه‌ها هم راه پیدا نکردند.

با این حال، تویوتا این ۵ خودروی مفهومی را «جواهرات پنهان» نامیده است. آنها به وسیله مرکز تحقیقات طراحی CALTY خودروساز در کالیفرنیا طراحی شده و پشت درهای بسته پنهان شده بودند.

اکنون تویوتا آنها را از انبار خارج می‌کند تا دنیا همه آنها را ببیند، حداقل به طور مجازی و از طریق سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی.

با جواهرات پنهان تویوتا که تا به حال در خیابان ندیده‌اید/ عکس

در سال ۱۹۸۹، تویوتا این طرح مفهومی ساده و فوق آئرودینامیک خودروی اسپرت با عملکرد بالا عرضه کرد. چرخ های جلو این کانسپیت کاملا محصور و در داخل اتاق موتوری قرار می گرفت که که با فشار دادن یک دکمه از بدنه بیرون می آمد تا حین رانندگی خنک شوند.

کانسپت تویوتا بی نام EV

قبل از اینکه پریوس ظهور کند، CALTY این‌هاچ بک تمام برقی قابل ستایش را با ۲ در طراحی کرد. شکل شیب‌دار منحصر به فرد و سطوح صاف آن ویژگی آیرودینامیک آن را ارتقا می‌داد. البته تایرهای باریکی داشت.

با جواهرات پنهان تویوتا که تا به حال در خیابان ندیده‌اید/ عکس

تویوتا X۸۶D

این نسخه ۴ در با الهام از Scion FR-S ساخته شد. این مدل یک نسخه AWD اسپرت بود. حتی همان موتور ۴ سیلندر تخت و یک کابین راننده متمرکز داشت. با این حال هرگز تویوتا تصویری از کابین ارائه نکرد.

با جواهرات پنهان تویوتا که تا به حال در خیابان ندیده‌اید/ عکس

Scion NYC Concept

این کانسپت بامزه قرار بود یک خودروی شهری مقرون به صرفه با طراحی آینده نگر باشد. ارتفاع فضای سرنشین و یک قسمت جلو کوچک با ۲ چراغ جلوی عمودی که از کاپوت بیرون زده، توجه‌ها را جلب می‌کند.

با جواهرات پنهان تویوتا که تا به حال در خیابان ندیده‌اید/ عکس

سرنشینان جلو در واقع در داخل خودرو می ایستند و به تکیه‌گاه‌های پشتی تکیه می دهند، در حالی که صندلی‌های تاشو در عقب امکان حضور ۲ سرنشین دیگر را فراهم می‌کنند.

ماه‌نورد کروزر

این خودرو را قبلا از نظر فنی بررسی کرده‌ایم. این مدل با الهام از ماه‌نورد بزرگ‌تری که تویوتا در اوایل سال ۲۰۲۳ معرفی کرد، یک آفرود دیگر را برای سال ۲۰۳۰ به تصویر می‌کشد.

با جواهرات پنهان تویوتا که تا به حال در خیابان ندیده‌اید/ عکس

Baby Lunar Cruiser که برای ماموریت‌های اکتشافی در سطح ماه طراحی شده است، دارای موتورهای درون چرخ و لاستیک‌های بدون هوا است و یک کنترل جوی استیک در داخل فرمان، دریچه گاز و ترمز را مدیریت می‌کند. حتی دارای هوش مصنوعی است که می تواند جاده‌های خطرناک را قبل از اینکه راننده ببیند، تشخیص دهد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۵۸۵۸

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید