جشنواره‌های هنری مدرسه به ایستگاه پایانی رسید

مراسم افتتاحیه و اعطای جوایز پنجمین جشنواره عکس و گرافیک مدرسه روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری و اختتامیه و اعطای جوایز نهمین جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه روز شنبه ۱۹ اسفندماه ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین -جشنواره‌های هنری مدرسه در سه بخش فیلم کوتاه و عکس و گرافیک با موضوع اصلی روایت قهرمانان پیشرفت در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ برگزار شد که محورهای جشنواره فیلم کوتاه مدرسه شامل داستانی، مستند، آیتم تلویزیونی، انیمیشن و نماهنگ و محور های جشنواره عکس و گرافیک مدرسه شامل طراحی پوستر، لوگو، نقاشی دیجیتال، عکاسی طبیعت، عکاسی داستانی، عکاسی تبلیغاتی و عکاسی معماری بوده است.

در این دوره از جشنواره‌های هنری مدرسه، ۳۱ استان، ۶۹۸ شهر و ۲۶۷۸ مدرسه کشور و همچنین در بخش بین‌الملل ۳۲ کشور متفاوت مشارکت داشته‌اند و در مجموع تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه، ۲۰۲۳۲ اثر بود.

این جشنواره‌های هنری با هدف کشف استعداد و انگیزه‌دهی به دانش‌آموزان هنرمند و مستعد سراسر کشور در جهت تولید محتوای مناسب و خلاقانه هنری در قالب رسانه، توسط موسسه هنروما و با حمایت حوزه هنری کودک و نوجوان، شبکه امید سیما، برنامه کاربردی شاد، بنیاد ملی نخبگان و ستاد توسعه فناوریهای نرم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد.

همچنین داوری مردمی این آثار نیز بر روی سایت جشنواره برگزار شد که بیش از ۱۵۰ هزار رای به آثار داده شد این مهم نشان از تاثیرگذاری این جشنواره و علاقه‌مندی دانش‌آموزان برای حضور در آن را دارد.

۲۲۰۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا