ثبت سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت با دنده عقب!/عکس و فیلم

ریماک نورا پس از ثبت رکوردشکنی‌های متعدد در سرعت، این بار به افتخاری عجیب دست پیدا کرده است. ریماک نورا رسما سریعترین خودرو در دنده عقب است. رکوردهای جهانی گینس پس از اینکه نورا به سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت هنگام رانندگی به عقب رسید، عنوانی را برای ریماک به ارمغان آورد.

دریافت 13 MB

امیرمسعود عابدین: رکورد قبلی بیش از ۲۰ سال پیش توسط Caterham ۷ Fireblade با سرعت ۱۶۵ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید. نورا به لطف پیشرانه منحصر به فرد خود توانست این رکورد را به نام خود ثبت کند. چهار موتور الکتریکی (یکی برای هر چرخ) قدرت آن را تامین می‌کنند. ریماک چرخ‌های جلو و عقب را به یک جفت گیربکس تک سرعته متصل می‌کند.

ثبت سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت با دنده عقب!/عکس و فیلم

این پیشرانه ۱۹۱۴ اسب بخار قدرت و ۲۳۵۹ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. تمام این قدرت به برخی از آمار واقعاً وحشتناک تبدیل می‌شوند. این خودروی برقی می‌تواند تنها در ۱.۷۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. این خودرو می‌تواند مسافت یک چهارم مایل را در ۸.۲۵ ثانیه طی کند و در عین حال به حداکثر سرعت ۴۱۵ کیلومتر بر ساعت (رو به جلو) برسد.

ثبت سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت با دنده عقب!/عکس و فیلم

به گفته Matija Renić، مهندس نورا در بوگاتی ریماک گفت، تیم این خودروساز از این احتمال که نورا می‌تواند سریع‌ترین خودروی جهان در حالت دنده عقب باشد، در طول توسعه آن آگاه شد. چیزی که برای تیم ناشناخته بود، میزان پایداری ریماک بود. به گفته گوران درنداک، راننده آزمایشی ریماک، او مراقب بود تا تعادل خودرو را به هم نزند، فرمان را به آرامی حرکت داد تا روی هدف بماند و مراقب نقطه ترمز خود در طول مسیر باشد.

بیشتر بخوانید:

شاسی‌بلند غول‌پیکر چینی مقابل تویوتا لندکروز قد علم کرد/ عکس نخستین کراس‌اور برقی ایران که از تسلا گران‌تر است/ عکس

ثبت سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت با دنده عقب!/عکس و فیلم

این رکورد در میدان آزمایشی آشنای ATP در پاپنبورگ آلمان اتفاق افتاد. این خودروساز در اوایل سال جاری ۲۳ رکورد از جمله دستیابی به سریع‌ترین سرعت ۰-۴۰۰-۰ کیلومتر بر ساعت را به ثبت رساند. نورا این کار را در ۲۹.۸۴ ثانیه انجام داد، اما کونیگزگ رگرا چند ماه بعد با زمان ۲۸.۸۲ ثانیه آن را از ریماک ربود.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید