تصاویر دیده نشده ناپلئون در شلوغی خیابان‌های پاریس | راز رابطه اعتیادآور این پادشاه به همسرش ژوزفین چه بود؟

مهر نوشت :«ناپلئون» با حضور «واکین فینیکس» بازیگر مطرح هالیوود برای در نخستین بار در پاریس به روی پرده رفت.

نخستین نمایش جهانی فیلم حماسی «ناپلئون» به کارگردانی «ریدلی اسکات» در سالن بزرگ «Salle Pleyel» در پاریس و با حضور بازیگران اصلی «واکین فینیکس»، «ونسا کربی» و «طاهر رحیم» و همچنین «تام راتمن» مدیر عامل کمپانی سونی برگزار شد.

اما نمایش این فیلم در سینمای فرانسه یک جنبه منفی نیز برای کمپانی اپل به عنوان سرمایه گذار اصلی به همراه دارد، زیرا این کمپانی این فیلم گران قیمت را تامین مالی کرده و اکنون باید دلیل قوانین سخت گیرانه فرانسه ۱۷ برای اکران آنلاین این فیلم در فرانسه صبر کند، فیلمی که به سبب محتوا می‌تواند برای مخاطبان فرانسوی بسیار جذاب باشد.

تصاویر دیده نشده ناپلئون در شلوغی خیابان‌های پاریس | راز رابطه اعتیادآور این پادشاه به همسرش ژوزفین چه بود؟

کمپانی اپل همچنین تصمیم گرفت فیلم «قاتلان ماه کامل» اثر «مارتین اسکورسیزی» را نیز در فرانسه اکران کند، جایی که ماه گذشته توسط پارامونت پس از نمایش در کن منتشر شد و در سال ۲۰۲۵ در فرانسه و در سامانه نمایش آنلاین نیز در دسترس خواهد بود.

فیلم سینمایی «ناپلئون» نخستین همکاری «ریدلی اسکات» کارگردان و «واکین فینیکس» بازیگر برنده اسکار پس از گذشت پیش از دو دهه از ساخت فیلم «گلادیاتور» است که «فینیکس» در نقش ناپلئون در مقابل «ونسا کربی» در نقش ژوزفین همسر امپراتور فرانسه مقابل دوربین رفته است.

فیلم نگاهی اصیل و شخصی به ریشه‌های ناپلئون و صعود سریع و بی‌رحمانه‌اش به امپراتوری دارد که از منظر رابطه اعتیادآور و اغلب ناپایدار او با همسرش ژوزفین نگریسته می‌شود. «طاهر رحیم»، «بن مایلز»، «متیو نیدهام» و «لودین سانیه» دیگر بازیگران این فیلم هستند.

«اسکات» پیش از این نیز فاش کرده بود که انتخاب «فینیکس» برای نقش «ناپلئون» منجر به بازنویسی کامل فیلمنامه شد تا بازیگر راحت‌تر باشد. فیلمنامه «ناپلئون» توسط «دیوید اسکارپا» نوشته شده است که فیلمنامه فیلم «همه پول دنیا» به کارگردانی «اسکات» را نیز نوشته است.

اسکات سه بار نامزد اسکار بهترین کارگردانی برای فیلمهای «مریخی»، «تلما و لوئیز» و «گلادیاتور») شده و یک بار نیز با فیلم «مریخی» نامزد شخه بهترین فیلم اسکار به عنوان تهیه کننده شده است. «ناپلئون» از تاریخ ۲۲ نوامبر در سطح جهانی اکران می‌شود.
220

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید