تاسیس حزب اسلام؛ پاسخ مسلمانان انگلیسی به حمایت حزب کارگر از رژیم صهیونیستی

به گزارش «مبلغ»- در پی شکاف فزاینده بین حزب کارگر بریتانیا و رای دهندگان مسلمان آن، زمزمه‌های یک چشم انداز سیاسی جدید (تاسیس حزب اسلام) در سراسر این کشور طنین انداز شده است. موضع کایر استارمر، رهبر حزب کارگر در قبال رژیم صهیونیستی، باعث ایجاد نا امیدی در میان بسیاری از طرفداران مسلمان این حزب شد. مسلمانان که احساس می‌کنند نگرانی‌هایشان توسط حزبی که زمانی از آن حمایت می‌کردند نادیده گرفته شده با تشکیل یک نهاد جدید، با عنوان «حزب اسلام»، دست به یک تغییر سیاسی زدند.این حزب هدف خود را حل مشکلات بریتانیای کبیر و حمایت از همه اقلیت‌های موجود در این کشور بیان کرده است.

تاسیس حزب اسلام؛ پاسخ مسلمانان انگلیسی به حمایت حزب کارگر از رژیم صهیونیستی

بسیاری از مسلمانان بر این باورند که حزب کارگر نه به اندازه کافی از اقدامات رژیم صهیونیستی انتقاد کرده است و نه موضع قاطعی در مورد حملات این رژیم علیه فلسطینیان اتخاذ کرده است. این بی تفاوتی از دیدگاه بسیاری از رای دهندگان مسلمان، یک خیانت محسوب می‌شود. Wojciech Zylm خبرنگار لهستانی سایت تحلیلی BNN Breaking در یادداشتی ضمن انتقاد از سیاست‌های حزب کارگر نوشت: « اگرچه گام‌هایی برای افزایش نمایندگی اقلیت‌های قومی در حزب کارگر برداشته شده است، اما کار بیشتری لازم است. حزب باید اطمینان حاصل کند که صدای اقلیت‌ها شنیده می‌شود و به طور واقعی برای خدمت به جوامع متنوعی که می‌خواهد به عنوان نماینده آنها معرفی شود، اقدام کند. کاهش حمایت مسلمانان از حزب کارگر و تشکیل بالقوه حزب اسلام، چالش‌های پیش روی نظام سیاسی بریتانیا را نشان می‌دهد. نیاز به تعامل بیشتر با جوامع اقلیت و یک سیستم سیاسی شفاف‌تر و پاسخگوتر، ضروری به نظر می رسد.»

تاسیس حزب اسلام؛ پاسخ مسلمانان انگلیسی به حمایت حزب کارگر از رژیم صهیونیستی

شایسته عزیز روزنامه نگار، نویسنده و عضو شورای شهر آکسفورد نیز در اعتراض به آنچه خیانت جزب کارگر در قبال مسلمانان عنوان کرد، از عضویت در شورای کارگری شورای شهر آکسفورد استعفا داد.

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید