بی اخلاقی جدید صداوسیما برای تعطیلی نمایش خانگی

اقتصاد۲۴نوشت:پروژه ویژه صداوسیما برای حذف مهمترین رقیب و عامل عیان شدن بی کفایتی مدیریت پایداری در تلویزیون با گاف سایت مشرق لو رفت.

سایت انقلابی مشرق از حامیان اصلی جبلی-جلیلی که اصلی‌ترین منتقد شبکه نمایش خانگی است و ماهیانه بیش از ده گزارش (!) علیه سریال‌ها و مدیریت شبکه نمایش خانگی منتشر می‌کند، ناخواسته ارتباط ویژه و غیر اخلاقی خود با ساترا و صداوسیما را لو داد.

این سایت در حرکتی عجیب، نقد سریال پخش نشده «گناه فرشته» را در ساعات پایانی ۵ شنبه ۳۰ آذر روی خط فرستاد؛ در حالی که این سریال ساعت ۸ صبح اول دی منتشر میشد! نکته مهم روایت جزئیاتی از قسمت اول در این متن بود که قاعدتا یک روز قبل‌تر نوشته شده بوده است. به عبارتی اطلاعات سریال منتشر نشده در اختیار خبرنگار ویژه مشرق گذاشته شده است.
اطلاعات خبرنگار ما حاکی است که سایت مشرق ارتباط نزدیکی با یکی از معاونان ساترا دارد و این علاوه بر درز اخبار جلسات شوراهای تخصصی ساترا، بی تعهدی این سازمان وابسته به صداوسیما در قبال هنرمندان، آثار و مباحث گاه محرمانه جلسات نشان می‌دهد.

اینکه برای فشار به پلتفرم‌ها از بازوی رسانه تندرو و پرونده ساز استفاده شود یعنی از نظر قانونی و مشروعیت نیاز به حمایت نهادهای خاص (شورای انقلاب فرهنگی) و پروپاگاندای خاص (سایت مشرق) دارید>
بی اخلاقی جدید صداوسیما برای تعطیلی نمایش خانگی

نکته مهمتر اینکه رئیس ساترا برای چندمین بار در روزهای اخیر اعلام کرده، بخش‌های ممیزی شده سریال‌ها را به زودی به نمایش می‌گذارد؟! این همان تناقض اصلی است که هنرمندان بارها به آن اشاره کردند که صداوسیما نمی‌تواند داور و ناظر نمایش خانگی باشد، چون به وقت نیاز، با درز اطلاعات و استفاده از قدرت رسانه ای، نمایش خانگی را تخریب می‌کند.

باید از رئیس ساترا پرسید آیا صداوسیما حاضر است بخش‌های ممیزی شده تمام سریال‌های یکسال اخیرش را منتشر کند؟ قطعا پاسخ منفی است… اما ساترا برای تخریب نمایش خانگی و افزایش اعتبار نداشته‌اش، باید با صدای بلند نمایش خانگی را تخریب کند و نقش خود را برجسته نماید شاید با این حربه، بتواند مشروعیتی حداقلی برای خود دست و پا کند…

با این همه گاف ۵ شنبه شب مشرق، بار دیگر خط قرمزی بر شعارهای توخالی پیمان جبلی برای حمایت از شبکه نمایش خانگی کشید و مشخص کرد که بغض رسانه جبلی-جلیلی از پلتفرم‌ها ادامه دار است…

۲۲۰۵۷

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید