بمب‌افکنی که ۲میلیارد دلار هزینه روی دست آمریکا گذاشت!/ عکس

علیرغم ظاهری آینده نگر، B-۲ برای بازنشستگی در نظر گرفته شده است تا راه را برای B-۲۱ Raider آینده باز کند و در حالی که B-۲۱ به طور قابل توجهی شبیه B-۲ است، بازنشستگی B-۲ روز غم انگیزی را برای علاقه مندان به هوانوردی رقم خواهد زد که سی سال گذشته را صرف توجه به ظاهر و ویژگی های B-۲ کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بمب افکن B-۲ Spirit یکی از متمایزترین هواپیماهایی است که تا کنون ساخته شده است. بمب افکن B-۲ با رنگ مشکی که به عنوان یک "بال پرنده" بدون تثبیت کننده های عمودی، تثبیت کننده های افقی یا بدنه سنتی ساخته شده است، شبیه چیزی از فیلم بتمن یا چیزی از داستان های علمی تخیلی است.

با این حال، با وجود ظاهری آینده نگرانه، B-۲ برای بازنشستگی در نظر گرفته شده است تا راه را برای B-۲۱ Raider آینده باز کند و در حالی که B-۲۱ به طور قابل توجهی شبیه B-۲ است، بازنشستگی B-۲ روز غم انگیزی را برای علاقه‌مندان به هوانوردی رقم خواهد زد که سی سال گذشته را صرف توجه به ظاهر و ویژگی های B-۲ کرده اند.

بمب افکن B-۲ یک ویژگی دارد که ممکن است آن را متمایز کند؛ هزینه‌های گزاف. در واقع، B-۲ گران ترین هواپیمای ساخته شده است. در واقع، بین هزینه های تهیه و نگهداری، B-۲ به طرز شگفت آوری گران است.

بمب‌افکنی که ۲میلیارد دلار هزینه روی دست آمریکا گذاشت!/ عکس

برای در نظر گرفتن هزینه های عملیاتی B۲، هزینه های دیگر بمب افکن های سنگین آمریکا را در نظر بگیرید: B-۱ سالانه حدود ۹ میلیون دلار هزینه دارد. B۵۲ سالانه حدود ۷ میلیون دلار هزینه دارد. در همین حال، B-۲ سالانه بیش از ۳۰ میلیون دلار هزینه دارد.

چرا اینقدر بالا؟ خوب، B-۲ برای هر ساعت پرواز به ۱۱۹ ساعت تعمیر و نگهداری نیاز دارد. B-۱ و B-۵۲ به ترتیب تنها به ۶۰ و ۵۳ ساعت زمان نیاز دارند.

علاوه بر این به هزینه B-۲، نیاز به آشیانه های تخصصی ۵ میلیون دلاری در هر واحد، مجهز به تهویه مطبوع (که برای حفظ ویژگی های مخفی B۲ استفاده می شود) است که به اندازه کافی بزرگ هستند تا طول بال های ۱۷۲ فوتی B۲ را در خود جای دهند و به طور کلی هر B۲ حدود ۲ میلیارد دلار هزینه روی دست آمریکا گذاشته‌است.

منبع: nationalinterest

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا