برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی پژوهشهای فقهی در مرکز فقهی ائمه اطهار

مبلغ نوشت: حجت الاسلام والمسلمین محسن اکبری شاهرودی در نشست خبری دومین نمایشگاه تخصصی پژوهش‌های فقهی که در سالن جلسات مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، اظهار کرد: مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قریب به ۳۰ سال فعالیت تخصصی علمی مخصوصا در عرصه پژوهش‌های فقهی دارد.

به گزارش «مبلغ»- مدیر دفتر انتشارات مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) از برپایی دومین نمایشگاه تخصصی پژوهش‌های فقهی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه این مرکز توانسته‌ است جزو موفق‌ترین مراکز فقهی باشد، مطرح کرد: این مرکز با تدبیر و مدیریت آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی به یک مرکز برتر تخصصی در جهان اسلام و شیعه تبدیل شده است.

مدیر دومین نمایشگاه تخصصی پژوهش‌های فقهی با بیان اینکه نهادها و مراکز پژوهش‌ محور از ظرفیت این مرکز بهره‌مند شده‌اند، عنوان کرد: گروه‌های مختلف فقهی در این مرکز فعال و قریب به ۵۰ تفاهم نامه با مراکز و نهادهای اجرایی منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه رصد نیازهای حکومت یکی از رویکردهای مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) است، خاطرنشان کرد: پس از رصد این نیازها، با استفاده از ظرفیت پژوهشگران به دنبال رفع نیازهای علمی هستیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته نخستین نمایشگاه تخصصی پژوهش‌های فقهی در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، تصریح کرد: این نمایشگاه مورد تمجید علما، مراجع و بزرگان حوزه علمیه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه تمام نهادهای علمی و فقهی گردهم آمدند، یادآور شد: در این نمایشگاه این مؤسسات ظرفیت‌ها، و کمبودهای خود را بیشتر خواهند شناخت.

مدیر دفتر انتشارات مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ابراز کرد: ثبت نام دومین نمایشگاه تخصصی پژوهش‌های فقهی از ۲۴ الی ۳۰ آبان‌ماه انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: مراکز و موسساتی که شرایط لازم برای حضور در نمایشگاه را داشته باشند تا ۱۰ آذرماه مشخص خواهند شد.

برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی پژوهشهای فقهی در مرکز فقهی ائمه اطهار

آقای اکبری شاهرودی با بیان اینکه افتتاحیه نمایشگاه در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ آذرماه همزمان با هفته پژوهش انجام خواهد شد، اظهار داشت: این نمایشگاه تا ۳۰ آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه روز شنبه ۲۵ آذرماه را به بانوان فقه پژوه اختصاص دادیم، عنوان کرد: در روز یک شنبه همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) نمایشگاه تعطیل خواهد بود و ادامه بازدیدها از روز دوشنبه انجام خواهد شد.

مدیر دفتر انتشارات مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه از تمام مراکز پژوهشی حوزوی و دانشگاهی دعوت می‌کنیم که از فرصت این نمایشگاه بهره‌مند شوند، مطرح کرد: سازمان‌ها و نهادهای اجرایی پژوهش‌محور هم می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کرده و با خدمات طلاب و روحانیت آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه در هر روز نمایشگاه پس از نماز مغرب و عشاء نشست رونمایی و یا معرفی اثر جدید را خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: پیش بینی بر این است که در نمایشگاه دوم حدود ۴۰ مؤسسه و مرکز تخصصی شرکت خواهند داشت.

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید