برنامه های پربیننده و مجری های محبوب به همین سادگی از آنتن تلویزیون حذف شدند/ صداوسیما ادعای چندصد میلیاردتومان خسارت از مهران مدیری دارد

روزنامه فرهیختگان نوشت: اوایل کمی تعجب می‌کردیم اما آرام آرام عادت کردیم به این رفتار مدیریتی در تلویزیون که می‌شود یک برنامه پرمخاطب را بی‌هیچ دلیل منطقی تعطیل کرد.

مدیران تلویزیون بنا داشتند که به ما ثابت کنند می‌توانند بدون هیچ توضیح منطقی و مخاطب‌پسندی، چهره‌های مشهور را از قاب تلویزیون حذف کنند. آن هم چهره‌هایی که روزگاری تلویزیون برایشان هزینه کرده بود و به واسطه تلویزیون اعتبار یافته بودند.

«خندوانه» با فصل‌های پرمخاطبش یکی از همین برنامه‌هاست. مدیران شبکه نسیم درباره‌ حذف و کنار گذاشتن خندوانه توضیحات دقیقی ندادند. البته محسن برمهانی معاون سیما آذرماه سال گذشته درباره خبر تعطیلی برنامه‌های «عصرجدید» و خندوانه گفته بود که احسان علیخانی و رامبد جوان خودشان برنامه‌ها را تعطیل کردند. با این حال هیچ وقت تصمیم قطعی برای بازگشت این برنامه‌ها اعلام نشد و رامبد جوان هم یک ماه پیش در صفحه‌ شخصی اینستاگرامش غیرمستقیم اعلام کرد که دیگر خبری از خندوانه نیست و احتمالا هم نخواهد بود.

برنامه عصر جدید که برمهانی به آن اشاره کرد یکی دیگر از برنامه‌هایی است که همچنان درمورد بازگشتش به تلویزیون اظهارنظر رسمی منتشر نشده است.

پخش نشدن «کتاب‌باز» هم یکی دیگر از این نمونه‌هاست. برنامه‌ای که توانست در معرفی کتاب بسیار نقش پررنگ و تاثیرگذاری داشته باشد به گفته‌ جبلی، منتظر تصمیم تهیه‌کننده، مدیرگروه و مدیر شبکه است. کتاب‌باز با بیش از 300 قسمت و با حضور افراد شناخته‌شده برنامه‌ای محبوب در زمان خودش بود و به نظر می‌رسد که سروش صحت، مجری این برنامه ادامه این برنامه را در بستر دیگری همچون شبکه نمایش خانگی بخواهد پی بگیرد.

رضا رشیدپور یکی دیگر از چهره‌هایی بود که چند وقت پیش بازگشتش به صداوسیما مطرح شد و واکنش‌هایی از دو طیف مختلف به همراه داشت. طیفی که در این دوره برنامه‌های تولیدی زیادی روی آنتن صداوسیما داشته‌اند و اصطلاحا می‌شود به آنها گفت ساکنان فعلی تلویزیون و گروهی که به دلیل مخالفت با صداوسیما، با برگشت چهره‌ها موافق نبودند. با این حال شنیده می‌شود که این برنامه جدید رشیدپور هم ضبط شده و بعید نیست در ماه‌های آینده به قاب تلویزیون بیاید.
درمورد پخش برنامه‌ی «دورهمی» با اجرای مهران مدیری هم وضعیت نامشخص است. تهیه‌کننده این برنامه گفته است: «سازمان صداوسیما شکایتی از آقای مدیری مطرح کرد، دلیل این شکایت و اتهام آقای مدیری انتشار یک ویدئو در فضای مجازی است. ادعای سازمان این است که پس از آن دیگر امکان پخش تصویر آقای مدیری از صداوسیما وجود ندارد، در نتیجه دیگر امکان پخش سریال‌هایی که آقای مدیری در آن بازی کردند هم از صداوسیما وجود ندارد، بنابراین آقای مدیری باید پول تولید این برنامه‌ها به‌علاوه آگهی‌های بازرگانی که باید پخش می‌شد ولی حالا دیگر نمی‌شود پخش کنند، با احتساب ضرر و زیان و خسارات تأخیر در تأدیه و پول وکیل و هزینه دادگستری که چند صد میلیارد تومان هم محاسبه کردند، پرداخت کند! یک شکایت دیگر هم از بنده به‌عنوان تهیه‌کننده برنامه دورهمی مطرح کردند مبنی‌بر اینکه شما طبق قرارداد ۲۰ قسمت از دورهمی۵ را چند ماه دیر به سازمان تحویل دادید و براساس قرارداد ما الان حساب کردیم شما بیش از ۶۰ میلیارد تومان باید جریمه پرداخت کنید.»

پیمان جبلی، رئیس صداوسیما به ابهام درباره ماجرای شکایت صداوسیما از مهران مدیری پاسخ دقیقی نداده و گفته دوستان حقوقی‌اش در سازمان درحال پیگیری این مساله هستند. او تاکید کرده که خودش از آخرین اطلاعات درباره این پرونده بی‌اطلاع است اما به‌هرحال قوانین و مقررات تکلیف را روشن خواهند کرد. ماجرای بدهی مهران مدیری به سازمان درحالی به مرحله شکایت رسیده که تهیه‌کننده دورهمی اعلام کرده نه مدیری و نه برنامه دورهمی، هیچ تعهدی برای تولید و تحویل برنامه به سازمان ندارد.

23302

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید