بدترین ماشین بهترین خودروساز ژاپن/ عکس

تویوتا در سالیان اخیر تلاش ویژه‌ای در زمینه خودروهای هیدروژنی کرده و هنوز به موفقیتی که بتوان آن را در سایر خودروهای این شرکت دید، نرسیده است. میرای یکی از همین تلاش‌های این شرکت برای تولید خودروی هیدروژنی بوده که اصلا موفق ظاهر نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مدیر ارشد فناوری تویوتا، هیروکی ناکاجیما، در جریان نمایشگاه موبیلیتی ژاپن گفت که پیدا کردن جایگاه‌های سوخت هیدروژنی دشوار بوده است. این امر فروش میرای را محدود کرده است. بر اساس مرکز داده سوخت‌های جایگزین وزارت انرژی ایالات متحده، تنها ۵۷ مکان سوخت گیری هیدروژنی در ایالات متحده وجود دارد که همگی در کالیفرنیا هستند.

این خودرو نماد یک شکست برای تویوتا است! /اعتراف خودروساز مطرح ژاپنی به عدم موفقیت خودروی هیدروژنی/عکس

ناکاجیما به این نشریه گفت که هیدروژن برای خودروهایی که عمدتاً بین دو مکان حرکت می‌کنند، مانند وسایل نقلیه تجاری، مناسب‌تر است. تویوتا و ایسوزو در اوایل این ماه اعلام کردند که قرار است کامیون‌های پیل سوختی هیدروژنی سبک را با هم توسعه دهند.

بیشتر بخوانید:

  • مرسدس بنز مشهور سامسونگ به زندگی برگشت / عکس

  • ساخت عضله آجرشکن با چوب!

  • انفجاری عظیم که ۲۰ هزار سال پیش رخ داده و اثرش هنوز قابل مشاهده است!

  • کشفی شگفت‌انگیز در عراق و سوریه با کمک ماهواره جاسوسی/ عکس

نسل اول میرای هرگز ۲۰۰۰ دستگاه فروش نداشت، اما نسل دوم آن از سال ۲۰۲۱، هر سال این رکورد را شکست داده است. فروش میرای در سال ۲۰۲۲ به کمی بیش از ۲۰۰۰ دستگاه کاهش یافت، اما امسال در حال افزایش است. تویوتا تا سپتامبر ۲۰۲۳، ۲۶۰۴ دستگاه سدان Mirai فروخته که در مقایسه با ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲، بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.

در گزارش «تویوتا با تولید این خودرو اشتباه بزرگی مرتکب شد!» بیشتر درباره این ماشین بخوانید.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۵۸۵۸

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید