بازگشت یک آیفون قدیمی و فراموش‌شده به بازار / عکس

زومیت نوشت: اپل در اقدامی غیرمنتظره، فروش آیفون ۱۲ مینی ریفربیشد را ازطریق فروشگاه رسمی‌اش شروع کرد.

اپل پس از رونمایی گوشی‌های سری آیفون ۱۴ در سال ۲۰۲۲، فروش آیفون ۱۲ مینی را متوقف کرد؛ با این‌حال مدل ریفربیشد گوشی کوچک اپل تا ماه‌ها ازطریق وب‌سایت رسمی این شرکت قابل‌تهیه بود. در آن زمان خرید گوشی آیفون ۱۲ مینی ریفربیشد تنها در کانفیگ مجهزبه ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره سازی امکان‌پذیر بود.

بیشتر بخوانید:

  • هواپیمای عجیبی که هرگز طعم پرواز را نچشید/ عکس

  • کشف شگفت‌انگیز ۸ ابَرزمین توسط شکارچی تیزبین ناسا

  • رونمایی از ماشین ملی ترکیه در یک نمایشگاه خاص/ عکس

  • کشف غافلگیرکننده یک ویژگی ناشناخته نور

اکنون بیش‌از یک سال بعد، مدل ریفربیشد آیفون ۱۲ مینی بار دیگر در فروشگاه رسمی اپل فهرست شده است. این بار آیفون ۱۲ مینی ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی دارد. نکته‌ی جالب‌تر این است که قیمت گوشی آیفون ۱۲ مینی ۲۵۶ گیگابایتی ریفربیشد از مدل ۱۲۸ گیگابایتی کمتر است (۵۲۹ دلار دربرابر ۵۷۹ دلار).

تولید آیفون ۱۳ مینی پس از رونمایی آیفون ۱۵ متوقف شد تا تمام گوشی‌های سری مینی از فروشگاه رسمی اپل حذف شوند؛ با این اوصاف بازگشت آیفون ۱۲ مینی به فروشگاه اپل اتفاقی قابل‌توجه است. در لحظه‌ی نوشته‌شدن این مقاله، آیفون ۱۲ مینی تنها مدل از گوشی‌های مینی است که به‌صورت رسمی توسط اپل فروخته می‌شود.

بازگشت یک آیفون قدیمی و فراموش‌شده به بازار / عکس

اپل نخستین‌بار مدل مینی را در قالب خانواده‌ی آیفون ۱۲ رونمایی کرد. در آن زمان تعداد زیادی از طرفداران اپل ابراز خوشنودی کردند، اما آمار نشان می‌داد که فروش آیفون مینی چندان زیاد نیست. اپل یک سال دیگر به آیفون مینی فرصت داد، اما آیفون ۱۳ مینی هم به فروش چشمگیر دست پیدا نکرد. در نهایت گوشی‌های سری مینی جای خودشان را به آیفون پلاس دادند.

۵۸۵۸

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید