بابون‌های عجیبی که از ناکجا آباد آمده‌اند!/ عکس

نخستی‌شناسان از تجزیه و تحلیل ژنتیکی برای تعیین منشا جغرافیایی بابون‌های باستانی مومیایی شده در مصر استفاده کردند. در انجام این کار، شواهد به افشاگری شگفت‌انگیزی منجر شد که نشان می‌داد دو منطقه تجاری افسانه‌ای پونت و آدولیس ممکن است همان مکانی بوده باشند که با هزار سال تاریخ از هم جدا شده‌اند!

تینا مزدکی_ در مصر باستان، بابون‌هایی که احتمالاً در اسارت بودند، پس از مرگ به عنوان نذری مومیایی شدند. امروزه هیچ بابون وحشی در مصر زندگی نمی‌کند، و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این نخستی‌ها در گذشته چنین جایی زندگی می‌کردند. بنابراین این سوال پیش می‌آید که آنها از کجا آمده‌اند؟

بابون‌های عجیبی که از ناکجا آباد آمده‌اند!/ عکس

در یک پروژه بین رشته‌ای شامل زیست‌شناسان، مصرشناسان و انسان‌شناسان، گیزلا کوپ، زیست‌شناس اهل کنستانز که بر روی نخستی‌های غیرانسان تحقیق می‌کند، این سوال را دنبال کرد که چگونه و از کجا بابون‌ها به مصر آمده‌اند.

بابون‌های عجیبی که از ناکجا آباد آمده‌اند!/ عکس

برای ادای احترام به خدای توث، بابون‌ها احتمالاً از مناطق دور وارد شده و در مصر باستان در اسارت نگهداری می‌شدند. برای تعیین منشاء جغرافیایی بابون‌ها، گیزلا کوپ و تیمش از تجزیه و تحلیل ژنتیکی استفاده کردند. منطقه‌ای که حیوانات از آن سرچشمه می‌گیرند را می توان با کمک ژنوم میتوکندری مومیایی حیوانات تعیین کرد. توزیع بابون‌ها در سراسر قاره آفریقا و تنوع ژنتیکی آنها به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است.

منبع: ancient-origins.net

  • بیشتر بخوانید:

  • سر و کله مار غول پیکر پس از زلزله پیدا شد/ عکس

  • گوزنی که به اندازه یک موش است!/ عکس

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید