این میمون شگفت‌انگیز با مهندسی ژنتیک به وجود آمده/ عکس

در یک مطالعه تجربی، گروهی از محققان چینی با موفقیت به یک میمون کمک کردند نوزادی را به دنیا بیاورد که بدنش از بخش بزرگی از سلول‌های بنیادی تشکیل شده است.

به گزارش خبرآنلاین، این میمون دارای مخلوطی از سلول‌هایی است که از دو جنین مختلف میمون گرفته شده‌اند، اما هر دو جنین از یک گونه میمون هستند. در گذشته، دانشمندان می‌توانستند این کار را روی موش‌ها انجام دهند، اما آنها نمی‌توانستند این کار را روی حیوانات دیگری مانند میمون‌ها انجام دهند.

ژن لیو (Zhen Liu)، نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: این هدفی است که مدت‌ها به دنبال دستیابی به آن بودیم. این تحقیق نه تنها پیامدهایی برای درک سلول‌های پرتوان ساده در دیگر نخستی‌ها از جمله انسان دارد، بلکه پیامدهای عملی مرتبطی برای مهندسی ژنتیک و حفاظت از گونه‌ها به دنبال خواهد داشت. به طور خاص، این تحقیقات می‌تواند به ما در ایجاد مدل‌های دقیق‌تر میمون برای مطالعه بیماری‌های عصبی و همچنین سایر مطالعات زیست‌پزشکی کمک کند.

دانشمندان بر این باورند که برای اینکه این سلول‌های بنیادی به رشد بچه میمون‌ها کمک کنند، تعداد زیادی از آن‌ها باید از همان ابتدا زنده بمانند و رشد کنند.

تولد میمونی عجیب با چشمان سبز و انگشتان فلورسنت/ عکس

آن‌ها خط سلول‌های بنیادی را با پروتئین فلورسنت سبز برچسب‌گذاری کردند و سپس گروه خاصی از این سلول‌ها را به جنین‌های میمون بسیار جوان تزریق کردند. این جنین سپس در رحم یک میمون ماده کاشته شد. نتیجه آن ۱۲ بارداری و تولد ۶ میمون زنده بود.

در این گزارش بیشتر درباره این موجود شگفت‌انگیز بخوانید.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا