ایان مک‌کلن به شخصیت کمدی مشهور جان می‌بخشد/ از گندالف بزرگ تا جان فالستاف، پیرمرد می‌درخشد

ایان مک‌کلن نقش جان فالستاف را در اقتباس جدید رابرت ایک از «هنری پنجم» اثر شکسپیر بازی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «پادشاهان بازیگر» به مدت دوازده هفته در وست‌اند و در سالن تئاتر نوئل کوارد اجرا می‌شود. این اجرا از روز اول‌ آوریل (سیزده فروردین) شروع و تا بیست و دوم ژوئن (۲ تیر) ادامه دارد. پیش‌نمایش «هنری پنجم» در سالن تئاتر ویمبلدون از اول تا نهم ماه مارس (۱۱ تا ۲۰ اسفند) آغاز شده است و در حال حاضر در سالن منچستر اپرا هاوس تا بیست و سوم مارس (۴ فروردین) روی صحنه خواهد بود.

پیشتر ایان مک‌کلن در بیانیه‌ ای گفته بود: «من در سال ۱۹۵۹ در کمبریج به بازیگری حرفه‌ ای تبدیل شدم، زمانی که در نمایش هنری پنجم به کارگردانی جان بارتون روی صحنه رفتم. درک جاکوبی نقش پرنس هال را بازی می‌کرد و من نقش قاضی شلو را بازی می‌کردم. از آن پس نمایشنامه هنری پنجم یکی از محبوب‌ترین نمایشنامه‌ها میان آثار شکسپیر برای من باقی ماند. با وجودی که در این سال‌ها نسبت به پیشنهاد بازی در نقش جان فالستاف مقاومت کردم. اما اقتباس ماهرانه رابرت ایک مقاومت من را شکست.»

ایان مک‌کلن در کنار توهیب جیمو در نقش هال و ریچارد کویل در نقش پادشاه هنری پنجم در این نمایش روی صحنه رفته است. جیمو بازیگری است که در کارنامه خود بازی در سریال «تد لاسو» را دارد و ریچارد کویل در فیلم هایی مانند «جانوران شگفت‌انگیز ۳ اسرار دامبلدور» ایفای نقش کرده است.

ایان مک‌کلن به شخصیت کمدی مشهور جان می‌بخشد/ از گندالف بزرگ تا جان فالستاف، پیرمرد می‌درخشد

ایران تئاتر به نقل از «پلی‌بیل» نوشت؛ کتاب هِنری پنجم، نمایشنامه‌ای تاریخی نوشته‌ ویلیام شکسپیر است که در سال ۱۵۹۹ به رشته‌ تحریر درآمد. این نمایشنامه، داستان پادشاه انگلستان، هِنری پنجم را روایت می‌کند و بر رویدادهای قبل و بعد از نبرد آزینکورت در خلال جنگ صدساله‌ میان انگلستان و فرانسه تمرکز دارد.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا