اپل هدف حملات همه‌جانبه!

دیجیاتو نوشت: به گفته گوگل، iMessage توسط شرکتی با درآمد سالانه بیش از 7.5 میلیارد یورو و حداقل 10 هزار کاربر فعال ماهانه در اروپا مدیریت می‌شود.

گوگل و گروهی از شرکت‌های مخابراتی بزرگ اروپا با ارسال نامه‌ای به کمیسیون اروپا اعلام کرده‌اند که iMessage به‌عنوان یک دروازه مهم بین کاربران تجاری و مشتریان آن‌ها عمل می‌کند و باید تحت قانون جدید بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) به‌عنوان یک سرویس اصلی درنظر گرفته شود. در صورت تأیید این درخواست، اپل مجبور خواهد شد تا iMessage را با سایر سرویس‌های پیام‌رسانی سازگار کند.

فایننشال تایمز درحالی به این نامه اشاره کرده که کمیسیون اروپا درحال بررسی این موضوع است که آیا iMessage الزامات سختگیرانه DMA را برآورده می‌کند یا خیر. همچنین این نامه توسط یکی از معاون‌های ارشد ناشناس گوگل همراه با مدیرعامل شرکت‌های مخابراتی ودافون (بریتانیا)، دویچه تلکوم (المان)، تلفونیکا (اسپانیا) و اورنج پولسکا (لهستان) امضا شده است.

استدلال گوگل علیه iMessage

اپل هدف حملات همه‌جانبه!

گوگل و متحدانش استدلال می‌کنند که iMessage طبق قانون بازارهای دیجیتال یک پلتفرم اصلی محسوب می‌شود. به بیان ساده‌تر، یعنی توسط شرکتی با درآمد سالانه بیش از 7.5 میلیارد یورو و حداقل 10 هزار کاربر فعال ماهانه در اتحادیه اروپا مدیریت می‌شود.

شرکت‌های مخابراتی و گوگل در این نامه که برای «تیری برتون»، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا ارسال شده است، توضیح می‌دهند که iMessage یک دروازه مهم بین مشاغل و مشتریان آن‌ها به‌حساب می‌آید: «کاربران از طریق iMessage فقط می‌توانند برای کاربران iOS پیام‌های محافظت‌شده بفرستند و برای سایر کاربران باید از روش سنتی SMS استفاده کنند.»

اپل هدف حملات همه‌جانبه!

گوگل تاکنون بارها تلاش کرده است که اپل را به پذیرش استاندارد پیام‌رسان بین‌پلتفرمی RCS که از آن به‌عنوان جانشین پیامک یاد می‌شود، وادار کند. پیش‌ازاین سامسونگ نیز از این جنبش حمایت کرده بود.

اپلیکیشن Messages اپل هم‌اکنون از ارسال پیامک‌های بین‌پلتفرمی پشتیبانی می‌کند اما iMessage دارای ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند رمزگذاری و ارسال عکس و ویدیوهای باکیفیت است که به‌طور انحصاری در اختیار اکوسیستم اپل قرار گرفته‌اند. همچنین غول سازنده آیفون قبلاً استدلال کرده بود که iMessage به‌اندازه کافی در اروپا محبوب نیست که بتواند به‌عنوان یک سرویس اصلی تعیین شود و از ویژگی‌های تجاری مانند API پشتیبانی نمی‌کند. این سرویس در لیستی که پیش‌تر پیرامون سرویس‌های مشمول قانون DMA منتشر شده بود نیز حضور نداشت.

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید