اهدای نسخه‌ای از قرآن قرن اول هجری(مصحف رضوی) به آیت الله سیستانی

به گزارش «مبلغ»- به نقل ازشفقنا نسخۀ چاپ شده از «مصحف مشهد رضوی» صبح سه شنبه 14/9/1402 از سوی مؤسسۀ آل البیت «علیهم السلام» و تولیت آستان قدس رضوی به مرجع عالیقدر جهان تشیع، آیت الله العظمی سیستانی اهدا گردید.

در این جلسه مرتضی کریمی‌نیا، پژوهشگر این اثر به ارائه توضیحاتی کوتاه در خصوص اهمیت و تاریخ این سند قرآنی مهم از قرن اول هجری پرداخت. در ادامه حضرت آیت الله سیستانی فرمودند: من در جریان این کار شما بوده‌ام؛ این کار که جهت معرفی قدیمی ترین نسخه های قرآن شریف انجام شده، مهم است و برای محققان این حوزه مورد نیاز است.

هفتاد سال پیش که وسائل صنعتی نبود، من خود در مراجعه به کتابخانۀ آستان قدس رضوی، برخی از این مصاحف کهن منسوب به ائمه علیهم السلام و غیر آن را دیده بودم. اکنون بسیار خوشحالم که با تلاش شما و پشتیبانی موسسۀ آل البیت علیهم السلام این آثار و اسناد تاریخی برای تحقیقات علمای اسلام منتشر می‌شود. امید است احیای بعضی از کتب قدیمه از جمله تفسیر وزیر مغربی و غیر ذلک توسط شما ادامه یابد.

ایشان در ادامه فرمودند: به آقایان سلام برسانید و خوشحالی من را از جهت حمایتی که برای طبع صنعتی این اثر ارزشمند نموده اند، ابلاغ کنید.

بیشتر بخوانید:

عکس | رونمایی از کهن‌ترین نسخه کامل قرآنی جهان در حرم مطهر رضوی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا