«الکافی» در ۱۶ جلد تجدید چاپ شد / نظر رهبری در مورد تصحیح جدید کتاب الکافی

مبلغ نوشت: آیت الله خامنه ای در مورد نسخه جدید کتاب الکافی میگویند: «به نظر این‏جانب، چاپ عرضه شده به مناسبت این گنگره، به خاطر تصحیح فنی بسیار خوب، مراجعه دقیق به نسخه‏‌های اصلی، ذکر گسترده نسخه ‏بدل‏ها، جدا کردن اسانید از متن روایات و مزایای دیگر، اثر برجسته و ارزش‏مندی است که با سلیقه به کار رفته در آن، ان‏شاءالله، یادگاری ماندگار خواهد بود».

به گزارش «مبلغ»- کتاب «الکافی» مهم ترین منبع جامع روایاتی شیعه و یکی از کتب اربعه می‌باشد که توسط محمد بن یعقوب بن اسحاق کلینی، جمع ‏آوری شده است.

این کتاب ارزشمند در پژوهشگاه قرآن و حدیث وابسته به موسسه دارالحدیث، زیر نظر حجت‌الاسلام محمدحسین درایتی، از روی نسخه‌های متعدد تحقیق و تصحیح گردیده است.

مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مد ظله العالی در پیام خود به کنگره بین المللی مرحوم کلینی (ره) درباره این تصحیح، چنین فرمودند: «به نظر این‏جانب، چاپ عرضه شده به مناسبت این گنگره، به خاطر تصحیح فنی بسیار خوب، مراجعه دقیق به نسخه‏‌های اصلی، ذکر گسترده نسخه ‏بدل‏ها، جدا کردن اسانید از متن روایات و مزایای دیگر، اثر برجسته و ارزش‏مندی است که با سلیقه به کار رفته در آن، ان‏شاءالله، یادگاری ماندگار خواهد بود».

خبر های مرتبط

ناراحتی آیت الله بروجردی از وجود حدیثی در کتاب کافی که در آن اُلاغی با پیامبر سخن میگوید!

در ابتدای طبع دار الحدیث، ابتدا، ارشادات و توجیهاتی از سوی حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی، در مورد تصحیح کتب حدیثی، به ‏ویژه کتاب« الکافی»، ذکر شده و سپس تقریظ حضرت آیت‌الله سبحانی درج گردیده است.

این اثر پس از اعمال برخی اصلاحات و رفع اغلاط چاپ اول در پژوهشگاه قرآن و حدیث، با مشارکت عتبه مقدسه عباسیه تجدید چاپ شد.

همچنین علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به فروشگاه انتشارات دارالحدیث واقع در ابتدای خیابان معلم و یا از طریق فضای مجازی ایتا و ارسال پیام به آدرس shop_darolhadith_ir@ و یا فروشگاه مجازی به آدرس https://shop.darolhadith.ir/ مراجعه و خریداری نمایند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا