اسب غول‌پیکری که رکورد گینس را شکست!/ عکس

در حالی که میانگین قد یک اسب بین یک متر و ۵۰ سانتی‌متر تا یک متر ۹۰ سانتی‌متر است، سامپسون یک اسب متوسط ​​نبود و تا زمانی که چهار ساله شد به بیش از ۱۳۶۰ کیلوگرم و ۲ متر و ۱۳ سانتی‌متر می‌رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شایر یک نژاد اسب است که به ویژه بزرگ است. با این حال، این تنها نژادی نیست که می تواند به اندازه های عظیم رشد کند. اسب ها موجوداتی باشکوه و همه کاره هستند و برخی از نژادهای اسب به اندازه باورنکردنی خود معروف هستند! بسیاری از سنگین ترین و بلندترین اسب ها به عنوان اسب کار استفاده می شوند. برخی دیگر تنها به دلیل وزن و قد زیاد خود به رسمیت شناخته شده اند.

میانگین قد اسب بین یک متر و ۵۰ تا یک متر و ۹۰ سانتی متر است. علاوه بر این، اسب ها می توانند بین ۳۰۰ تا هزار کیلوگرم وزن داشته باشند. با این حال، این ارقام یک تعمیم بر اساس همه نژادهای اسب است. اندازه می تواند به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، ژنتیک و ورزش بستگی داشته باشد. بنابراین، نژادهای مختلف اسب دارای میانگین قد و وزن متفاوت هستند. به عنوان مثال، در حالی که اندازه اسب عرب به طور میانگین بین ۱۴.۱ و ۱۵.۱ دست است، پونی خالدار دارای قدی است که بین ۸ تا ۱۴ دست متغیر است.

اسب تاریخ‌سازی که وزن آن بیشتر از ماشین‌ها بود!/ عکس

سامپسون نام بزرگترین اسب ثبت شده است. این اسب شایر در سال ۱۸۴۶ در شهر بدفوردشایر انگلستان به دنیا آمد. سامپسون زمانی که فقط چهار سال داشت ۱۳۶۰ کیلوگرم وزن داشت! در مقایسه با این اسب بسیاری از خودروها حتی وزن آنچنانی ندارند. به عنوان مثال، یک هوندا سیویک ۲۰۲۲ نزدیک به هزار کیلوگرم وزن دارد. سامپسون نیز بیش از ۲ متر و ۱۳ سانتی متر یا ۲۱.۲۵ دست قد داشت. همانطور که در تصویر زیر می بینید، به دلیل جثه باورنکردنی، سامپسون، نام مستعار "ماموت" را به خود اختصاص داد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

  • بیشتر بخوانید:

  • این اژدها، «جام مقدس» خزندگان است/ عکس

  • زمین سیاره دیگری را در اعماق خود پنهان کرده‌است!

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید