گوگل قبل از اینکه گوگل شود، نام دیگری داشت!/ عکس

همه اپلیکیشن‌هایی که ما میشناسیم، اینستاگرام، تردز، گوگل و حتی سایت آمازون، روزی با نام دیگری شروع به کار کرده‌اند و یا سازنده‌های آن‌ها نام دیگری برای آن در نظر داشته‌اند.

تینا مزدکی_اگر همه چیز مثل قبل پیش نمی‌رفت، دنیا آخرین برنامه رسانه اجتماعی متا یعنی «Threads» را با نام دیگری می‌شناخت. آدام موسری، مدیر اینستاگرام، که از روز اول روی این پلتفرم بسیار پر سر و صدا بوده، فاش کرد که دومین انتخاب برتر تیم برای نام این اپلیکیشن «Epigram» بوده است.

به گفته مدیر اینستاگرام، برنامه رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر متن در ابتدا به عنوان «Textagram» نامیده می‌شد. Threads اسپین آف اینستاگرام است که متا به عنوان جایگزینی برای توییتر (اکنون X) ساخته است. در حالی که حالت مورد نظر تعامل در پلت فرم رسانه‌های اجتماعی متن است، از انواع رسانه‌ها مانند عکس، فیلم و ضبط صدا نیز پشتیبانی می‌کند.

گوگل قبل از اینکه گوگل شود، نام دیگری داشت!/ عکس

بسیاری از کاربرانی که به بخش نظرات آمدند گفتند که Threads بهترین از بین این سه نام است. برخی حتی Epigram را ترول کردند و گفتند که به نظر یک اصطلاح پزشکی است. Threads توسط تیم اینستاگرام توسعه داده شده است و شما حتی می‌توانید از حساب اینستاگرام خود برای تنظیم پروفایل Threads استفاده کنید.

با این حال، برخی از کاربران پیشنهاد کردند که نام Threads به آن هویت محتاطانه‌ای می‌دهد که این برخلاف چیزی است که به «gram» ختم می‌شود. یکی از کاربران نوشت:«نام Threads آن را بیشتر از اینستاگرام جدا نگه می‌دارد، که من آن را دوست دارم. زیرا صرف نظر از اصرار تیم Threads، من Threads را یک فورک اینستاگرام نمی‌دانم.»

در حالی که این دو پلتفرم چیزهای مشترکی دارند، متا در تلاش است تا تفاوت‌هایی را اضافه کند. به عنوان مثال، Threads از هشتگ‌هایی مانند اینستاگرام پشتیبانی نمی‌کند و شما فقط می‌توانید یک برچسب در هر پست اضافه کنید. رقیب X، همچنین فاقد پشتیبانی از پیام‌های مستقیم است و برنامه‌ای برای آن در آینده قابل پیش بینی وجود ندارد.

گوگل قبل از اینکه گوگل شود، نام دیگری داشت!/ عکس

نام گذاری یک محصول یا خدمات می‌تواند مشکل باشد. توسعه دهندگان اغلب مجبورند انتخاب نام‌ها را محدود کنند. به عنوان مثال، لری پیج و سرگئی برین، بنیانگذاران گوگل، ابتدا نام «Backrub» را برای موتور جستجوی خود انتخاب کرده بودند.

گوگل قبل از اینکه گوگل شود، نام دیگری داشت!/ عکس

اپلیکیشن اشتراک‌گذاری تصویر کوین سیستروم و مایک کریگر، اینستاگرام، به‌عنوان اپلیکیشنی به نام «Burbn» شروع به کار کرد. به طور مشابه، غول تجارت الکترونیک آمازون، که با نام «Cadabra» شروع به کار کرد، همچنین ممکن بود «Relentless.com» نامیده شود.

بیشتر بخوانید:

  • شباهت چشمگیر گوشی جدید سامسونگ به آیفون/ عکس

  • هوش مصنوعی گوگل آن‌طور که ما فکر می‌کنیم نیست!

منبع: neowin

227323

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید