کشف کشتی نوح در مرز ایران و ترکیه!/ عکس

باستان شناسان در ترکیه به کشفی دست یافته‌اند و آنچه را که به نظر آنها می‌تواند بقایای یک کشتی شبیه کشتی نوح باشد، کشف کرده‌اند.

تینا مزدکی_ این یافته نتیجه کاوش‌های گسترده‌ای بود که توسط تیم تحقیقاتی کوه آرارات و کشتی نوح انجام شد که با همکاری سه دانشگاه ترکیه و آمریکا انجام شد؛ به گزارش روزنامه ترکیه‌ای حریت، پروژه آنها که در سال 2021 آغاز شد، با هدف کاوش سازندهای زمین شناسی در این منطقه و آشکارسازی بینش‌هایی در مورد تاریخ باستان بود.

قلب این اکتشاف در سازند دوروپینار واقع در منطقه دغوبایزید ترکیه و در کمتر از دو مایلی مرز ایران و ترکیه قرار دارد؛ سازند دوروپینار یک اثر 538 فوتی است که عمدتاً از لیمونیت تشکیل شده است. برخی معتقدند که این بقایای کشتی نوح است.

کشف کشتی نوح در مرز ایران و ترکیه!/ عکس

تلاش‌های حفاری شامل استخراج نمونه‌های سنگ و خاک قدیمی از سازند دوروپینار بود؛ یافته‌های آنها وجود "مواد رسی، مواد دریایی و غذاهای دریایی" را در سازند زمین شناسی نشان داد. این اکتشافات حاکی از فعالیت‌های انسانی در این منطقه در دوره کالکولیتیک است که از 5500 تا 3000 قبل از میلاد را در بر می‌گیرد.

پروفسور فاروک کایا، معاون رئیس AICU، با اشاره به همسویی وقایع تاریخی، بینش‌هایی در مورد اهمیت یافته‌های خود به اشتراک گذاشت. او اشاره کرد که سیل مرتبط با نوح تقریباً 5000 سال پیش رخ داده‌است. در حالی که نتایج تاریخ گذاری قانع کننده است، مهم است که اذعان کنیم که وجود خود کشتی را نمی توان تنها از طریق تاریخ گذاری تأیید کرد. برای آشکار ساختن شواهد قطعی به تحقیقات و تحلیل های گسترده بیشتری نیاز است.

منبع: wionews

  • بیشتر بخوانید:

  • سر و کله مار غول پیکر پس از زلزله پیدا شد/ عکس

  • گرانقیمت‌ترین سنگ‌های جهان/ گرانتر از الماس و هر چه فکر می‌کنید

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید