چه کسی جک نیکلسون را به سینما برمی‌گرداند؟/ بروکس امیدوار است

مهر نوشت: جیمز ال بروکس امیدوار است جک نیکلسون را از بازنشستگی خارج کند.

جک نیکلسون بیش از یک دهه است که در هیچ فیلم جدیدی ظاهر نشده است، اما کارگردان جیمز ال بروکس می‌خواهد این روند را تغییر دهد.

بروکس ۸۳ ساله که با نیکلسون در ۴ دهه گذشته در ۴ فیلم کار کرده‌ است، می‌گوید امیدوار است بتواند دوباره نیکلسون را روی پرده نقره‌ای بیاورد. بروکس نیکلسون را سال ۱۹۸۳ در «شرایط همکاری»، ۱۹۸۷ در «اخبار تلویزیون»، ۱۹۹۸ در «بهتر از این نمی‌شه» و ۲۰۱۰ در «از کجا می‌دانی؟» کارگردانی کرد.

بروکس ۸۶ ساله که برنده سه جایزه اسکار است، می‌گوید: فکر می‌کنم او وسوسه بشود.

«از کجا می‌دانی؟» آخرین فیلم نیکلسون است، اما بروکس می‌گوید: تئوری من این است که این آخرین فیلم او نخواهد بود.

بروکس در پاسخ به این سوال که آیا خود نیکلسون دوباره به بازیگری ابراز علاقه کرده؟ گفت: این چیزی است که من به آن امیدوار هستم. او مرد این کار است و کارش را هم خوب انجام می‌دهد.

زمانی که بروکس اولین کارگردانی خود را با فیلم «شرایط همکاری» انجام داد؛ فیلمی که این ماه ۴۰ ساله می‌شود، این ۲ به هم نزدیک شدند. بروکس در این زمینه گفت: با این فیلم رابطه من با جک شروع شد، با فردی که از بزرگ‌ترین افرادی است که در زندگی‌ام شناخته‌ام.

بروکس پیش از آن در تلویزیون در سریال‌هایی مانند «نمایش مری تایلر مور» کار کرده بود، اما قبل از «شرایط همکاری» فیلمی را کارگردانی نکرده بود.

وی افزود: نیکلسون از اینکه نکاتی را تذکر بدهد بسیار خوشحال می‌شد و در پایان روز که رد عرق‌هایی که در طول روز کرده بودی روی بدنت باقی بود، می‌آمد جلو و می‌پرسید: می‌خواهی بدانی بهترین کارگردانی امروزت کجا بود؟ می‌خواهی بدانی بدترین قسمتش کجا بود؟

بروکس بدش نمی‌آمد که از بازیگر سرشناس «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» (محصول ۱۹۷۵) بازخورد بگیرد و می‌افزاید: خیلی عالی بود. من عاشق این مرد هستم. آمریکا عاشق این مرد است. او یک مرد دوست داشتنی است.

نیکلسون برای این نقش برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و او و بروکس ۳ بار دیگر در چند دهه بعد با هم کار کردند. نیکلسون یک اسکار دیگر را برای «بهتر از این نمی‌شه» برد که سومین همکاری آنها بود.

اگرچه نیکلسون ۸۶ ساله مدت‌هاست در فیلمی بازی نکرده، اما اوایل امسال بیرون از خانه‌اش دیده شد و در چند بازی بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز حضور یافت و به تماشای بازی نشست.

به گفته مارک مارون بازیگر و مجری پادکست، علیرغم امیدهای بروکس برای بازگرداندن نیکلسون به سر کار، افسانه سینما فقط می‌خواهد دور بماند.

در گزارشی از «د رپ» مجری برنامه گفته در صحبت با دوست نیکلسون، لو آدلر تهیه کننده، وی گفت: یکی از دوستانم می‌خواست جک در یک فیلم بازی کند، و با او صحبت کرد. اما جک می‌گوید نمی‌خواهد این کار را انجام دهد. پاسخ او این بود: می‌دانی امروز چه کار کردم؟ زیر درختی نشستم و کتاب خواندم.

۲۲۰

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا