پیشگویی ترسناکی که درست از آب درآمد!

دهه 50 یک دوره بسیار هیجان انگیز بود، زیرا فناوری به سرعت در حال توسعه بود و نوآوری های جدید در حال ظهور بود. در واقع، آنقدر اختراعات جدید فناوری ثبت شده بودند که مردم شروع به خیال پردازی در مورد امکاناتی کردند که فناوری در آغاز هزاره جدید به ارمغان می آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،اگر اهل فناوری بودید، بهترین مکان برای به دست آوردن اطلاعات، مجله ای مصور به نام Mechanix Illustrated بود که اولین شماره آن در سال 1928 و آخرین شماره آن در سال 2001 منتشر شد.

اینجاست که بسیاری از نویسندگان و تهیه کنندگان فیلم های علمی تخیلی از آن الهام می گرفتند. بسیاری از چیزهایی که ممکن است در فیلم‌های «بازگشت به آینده» (1985-1990) دیده باشید، از ایده‌ها و تصاویر ساخته شده توسط مهندسان معاصری الهام گرفته شده‌اند که کار خود را در این مجله منتشر می‌کردند.

مهندسان به سادگی از زمان خود جلوتر بودند، ایده ها و مفاهیم وجود داشت اما اختراع آن بسیار گران بود. آنها انواع مختلفی از طرح‌های خودروهای آینده را که فقط با برق کار می کنند تا تلویزیون های صفحه تخت ارائه می کردند.

آنچه بسیار جالب است این است که برخی از این مفاهیم بسیار نزدیک به فناوری هایی است که امروزه در اختیار داریم، یکی از آنها تلفن هوشمندی است که در شماره ای از سال 1956 ارائه شده است. همانطور که در تصویر زیر آمده‌است؛ این گوشی جمع و جور است تا قابل حمل باشد و دارای صفحه نمایش لمسی و همچنین دوربین تعبیه شده است.

پیشگویی ترسناکی که درست از آب درآمد!

ایده اولیه این بود که گوشی به عنوان گردنبند استفاده شود، به همین دلیل است که شکل کرونومتر و گردنبندی دارد. این پیش‌بینی ترسناک است که چقدر دقیق است، آنها می‌دانستند که فناوری در نهایت به سمت بهتر شدن (با ارائه زندگی آسان‌تر) تسلط خواهد یافت.

منبع: historyofyesterday

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا