پادشاه بحرین یک خاخام صهیونیست را به سمتی رسمی منصوب کرد

مبلغ نوشت: پادشاه بحرین در حکمی خاخام آبراهام اسکورکا را به عضویت هیئت امنای مرکز جهانی ملک حمد برای همزیستی مسالمت آمیز منصوب کرد.

به گزارش «مبلغ»- فرمان شماره (۹۶) سال ۲۰۲۳ مبنی بر انتصاب خاخام آبراهام اسکورکا، رئیس مؤسسه خاخام‌های آمریکای لاتین در بوینوس آیرس، به عضویت هیئت امنای مرکز جهانی ملک حمد برای همزیستی مسالمت آمیز صادر شد. این امر در ادامه مسیر عادی سازی خیانتکارانه رژیم بحرین با دشمن صهیونیستی است.

مرکز جهانی ملک حمد برای همزیستی مسالمت آمیز که در مارس ۲۰۱۸ تأسیس شد و وابسته به دربار سلطنتی است، یک مرکز بحرینی برای ترویج عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است که بسیاری از بحرینی‌ها به شدت با آن مخالف هستند.

طی روزهای گذشته اعتراضات و موضع گیری‌هایی توسط مردم بحرین در حمایت از عملیات طوفان الاقصی و مردم فلسطین انجام شد. تظاهرکنندگان بحرینی همچنین خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از منامه در تظاهرات خشم آلود در مناطق مختلف این کشور شدند.

یوسف الجمری، فعال معارض بحرینی نیز از این تصمیم انتقاد کرد و گفت: پادشاه بحرین یک خاخام صهیونیست را به سمتی رسمی منصوب می‌کند تا به عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس کمک کند. این انتصاب در شرایط فعلی، حمایت از بمباران وحشیانه صهیونیست‌ها به غزه تلقی می‌شود.

پادشاه بحرین یک خاخام صهیونیست را به سمتی رسمی منصوب کرد

خاخام آبراهام اسکورکا کیست؟

خاخام آبراهای اسکورکا در بوئنوس آیرس به دنیا آمد. او دکترای خود را در رشته شیمی از دانشگاه بوینوس آیرس دریافت کرد و از مدرسه خاخام‌های آمریکای لاتین فارغ التحصیل شد.

اسکورکا از دوستان نزدیک پاپ فرانسیس، پاپ واتیکان بود و به مدت ۴۲ سال به عنوان خاخام معبد بنی تیکوا منصوب شد. او به مدت ۲۰ سال رئیس مدرسه خاخام‌ها بود و قبلاً بیش از یک بار از اسرائیل دیدن کرده بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا