مهلت ارسال آثار به سیزدهمین جشنواره داستان و شعر انقلاب تمدید شد

مهلت ارسال آثار به سیزدهمین جشنواره داستان و شعر انقلاب به دلیل زمان‌بر بودن فرآیند خلق اثر و بر اساس درخواست مؤلفان جهت تکمیل و بازنویسی نهایی آثار خود تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از روابط عمومی حوزه هنری؛ بهزاد دانشگر دبیر سیزدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب اسلامی با اشاره به درخواست نویسندگان و شاعران مبنی بر افزایش فرصت ارسال اثر گفت: به منظور ایجاد بستری برای آفرینش آثار ادبی با محوریت مضامین و مفاهیم مرتبط با انقلاب اسلامی و زمان‌بر بودن فرآیند خلق اثر، و همچنین بر اساس درخواست مؤلفان جهت تکمیل و بازنویسی نهایی آثار خود، مهلت ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره تا پایان آذرماه تمدید شد.
دانشگر در باره موضوعات محوری این جشنواره گفت: «عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم‌ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی، مسائل و رویدادهای تاریخ انقلاب اسلامی؛ سالهای قبل از انقلاب، روزهای پیروزی انقلاب و پس از آن تا وقایع امروز، دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، نقش و جایگاه انقلاب اسلامی در رهبری، وحدت، انسجام ملی و همراهی با جریان‌های استکبارستیز جهان با تأکید بر هویت اسلامی از جمله محورهای محتوایی سیزدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب است.»
بهزاد دانشگر در خصوص بخش‌های سیزدهمین جشنواره داستان و شعر انقلاب تصریح کرد: «نویسندگان و شاعران می‌توانند آثار خود را در قالب‌های رمان بزرگسال، رمان نوجوان، مجموعه داستان و مجموعه شعر در پایگاه جشنواره به نشانی artfest.ir ثبت‌کنند. همچنین علاوه بر مجموعه داستان انفرادی، در جهت دیده‌شدن ظرفیت کارگاه‌های ادبی، امکان شرکت‌دادن مجموعه داستان گروهی با موضوعات مرتبط نیز فراهم شده است. مسئولان انجمن‌های ادبی به‌عنوان کاربر اصلی می‌توانند آثار منتخب اعضا را در قالب مجموعه داستان در سایت جشنواره ثبت کنند.»
گفتنی است جوایز این دوره علاوه بر تندیس جشنواره و دیپلم افتخار در بخش رمان بزرگسال دو میلیارد ریال، رمان نوجوان یک میلیارد ریال، مجموعه داستان یک میلیارد ریال و مجموعه شعر پانصد میلیون ریال هدیه نقدی خواهد بود. آیین اختتامیه‌ی سیزدهیمن جشنواره‌ی داستان و شعر انقلاب اسلامی بهمن‌ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا