مقاومت اعجاب‌انگیز گوشی‌های تاشدنی اوپو؛ دستگاه را تا یک‌میلیون بار باز و بسته کنید/ عکس

زومیت نوشت: اوپو مدعی است که گوشی‌های تاشدنی این شرکت تا یک‌میلیون بار دربرابر باز و بسته شدن مقاوم هستند.

برند چینی اوپو یکی از معدود سازندگان گوشی‌ تاشدنی به‌شمار می‌رود و در بین کاربران چینی‌ محبوب است. گوشی تاشدنی اوپو فایند N3 فلیپ و اوپو فایند N3رقبای جدی سامسونگ گلکسی Z Fold 5 و گلکسی Z Flip 5 به‌شمار می‌روند.

بیلی ژانگ، رئیس بازاریابی اوپو، پستی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس منتشر و در آن به تأییدیه‌ی TUV Rheinland برای مقاومت فایند N3 فلیپ و فایند N3 برای یک‌میلیون بار باز و بسته شدن اشاره کرد.

اوپو هنگام معرفی فایند N3 فلیپ، مقاومت این گوشی دربرابر ۶۰۰ هزار بار باز و بسته شدن را تأیید کرد؛ اما پس از گذشت مدتی و در مراسم رونمایی فایند N3، اعلام کرد که هر دو گوشی تأییدیه‌ی مقاومت دربرابر یک‌میلیون بار باز و بسته شدن را دارند.

مرکز تحقیقاتی Bureau Veritas گوشی تاشدنی گلکسی Z Fold 5 را آزمایش کرد و این محصول توانست تا ۲۰۰ هزار بار دربرابر باز و بسته شدن دوام بیاورد. گلکسی Z Flip 5 در آزمایش باز و بسته شدن همراه با پوشاندن آن با آرد و تخم‌مرغ و شکر توانست تا ۴۰۰ هزار بار مقاومت کند.

اگر شرایط انجام آزمایش گوشی‌های تاشدنی اوپو و سامسونگ را یکسان در نظر بگیریم، می‌توان بگوییم که گوشی‌های تاشدنی اوپو دوام بیشتری از گوشی‌های تاشدنی سامسونگ دارند. ناگفته نماند که گوشی‌های تاشدنی سامسونگ گواهی IPX8 را برای مقاومت دربرابر آب دارند؛ اما اوپو فایند N3 فلیپ و فایند N3 از گواهی IPX4 بهره می‌برند.

سه گوشی تاشدنی گلکسی Z Flip 5 و گلکسی Z Fold 5 و اوپو فایند N3 از پردازنده Snapdragon 8 Gen 2 بهره می‌برند؛ اما اوپو فایند N3 فلیپ پردازنده‌ی Dimensity 9200 را در دل خود جا داده است.

برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ، قیمت گوشی اوپو و قیمت گوشی برندهای دیگر به بخش محصولات زومیت مراجعه کنید.

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا