قیمت روز برنج طارم هاشمی چنده؟

باسلام خدمت شما دوستان عزیز، در این مقاله قصد داریم قیمت برنج طارم هاشمی در سال 1401 در ایران رو به شما اعلام کنیم. این قیمت از مرجع معتبر برنج ایران یعنی جوانه صدرا(https://javanesadra.ir ) کسب شده که می‌تونید سنگ معیار خودتون هنگام خرید برنج قرار بدید.

خب اول بزارید کمی درباره برنج طارم هاشمی اطلاعات کسب کنیم.

شاید در زمان خرید برنج، نام برنج طارم هاشمی را شنیده باشید. این برنج جز برنج های مرغوب و خوش پخت ایرانی است. با دقت به اسم طارم هاشمی می توان دریافت که این برنج ترکیبی از دو مدل برنج طارم و هاشمی است. در زمان کاشت کشاورزان بذر برنج طارم و هاشمی را با یکدیگر ترکیب کرده و کشت می نمایند.

در ادامه قصد داریم اطلاعات مفیدی درمورد برنج طارم هاشمی و خرید برنج طارم هاشمی بیان کنیم.

برنج طارم هاشمی در استان های حاصلخیز شمال کشور چون: گیلان و مازندران کشت می شود. این برنج رقمی اصلاح شده توسط مهندسان است و ترکیبی از دو نوع برنج بوده.

این برنج بدلیل اصلاحی بودنش نسبت به شرایط نامساعد محیطی مثل کمبود آب، تغییرات هوایی و… مقاوم است.

برنج طارم هاشمی دارای عطر بسیار قوی است، پس از پخت بخوبی قد می کشد و اصلا بهم نمی چسبند. بافت نرم و عالی این برنج باعث شده تا بتوانیم به دو روش کته و آبکش آن را اماده کنیم. همین ویژگی های بالا سبب شده تا در زمان خرید برنج، برنج طارم هاشمی را برگزینیم.

راه تشخیص برنج طارم هاشمی

یکی از راه های تشخیصی برنج، بررسی صفات ظاهری آن است. بطور  کلی برنج های ایرانی دارای ویژگی های طاهری منحصربفردی هستند که از برنج های خارجی متمایز می شوند. دانه برنج های طارم هاشمی حالت قلمی و بلند دارند. رنگ این دانه ها، سفید تا کرم متمایل به کرم است. در زمان خرید برنج این صفات را مدنظر بگیرید تا برنج را بدرستی تشخیص دهید.

برنج طارم هاشمی اعلا با کیفیت بینظیر با مناسب ترین قیمت روز سال 1401

برنج طارم هاشمی مانند بقیه برنج های ایرانی شامل مدل های نیم دانه و سرلاشه می شود. این مدل برنج ها دارای دانه ای کامل نیستند و شکل آن ها حالت ناکاملی دارد.پس هنگام خرید برنج طارم هاشمی به این نکات توجه کنید.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم رنگ برنج طارم هاشمی ممتاز و اصل متمایل به رنگ کرمی است. پس توجه کنید اگر فروشنده ای برنج سفید و شکننده را به شما به عنوان برنج طارم هاشمی معرفی کرد به احتمال زیاد دارد دروغ می‌گوید. این برنج به اصطلاح گوشتی و خوش فرم است و اگر طبق معرفی که در بالا برای شما کردیم آن را ارزیابی کنید، مطمئن خواهید بود که برنج اصل طارم هاشمی را خریداری کردید.

عطر و طعم برنج طارم هاشمی

طعم، بو و کیفیت برنج های نیم دانه با برنج طارم هاشمی هیچ فرقی ندارد. معمولا از نوع نیم دانه بدلیل ظاهر ناقص در مصارف خانگی استفاده می شود و از برنج کامل هاشمی در مجالس و مهمانی ها. به افرادی که مشکل گوارشی دارند توصیه می شود که از برنج نیم دانه هاشمی مصرف کنند. شما برای خرید برنج نیم دانه می‌توانید به صفحه مربوطه در جوانه صدرا  مراجعه کنید.

 

قیمت برنج طارم هاشمی

قیمت برنج طارم هاشمی در سال 1401 کیلویی 142 هزار تومان هست که سایت جوانه صدرا تا انتهای سال 1401 با تخفیف شگفت انگیز به قیمت 118 هزار تومان داره به فروش می‌رسونه این برنج رو. پس اگه قصد خرید برنج طارم هاشمی رو دارید بهتره زودتر اقدام کنید.

ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا