قیمت برنج به چه عواملی بستگی دارد؟

باسلام خدمت شما دوستان. ما در این مطلب قصد داریم درباره قیمت ها در بازار برنج ایران صحبت بکنیم و اینکه  قیمت برنج ها به چه عواملی بستگی دارد و چرا برخی از برنج های از برخی دیگر گران ترند. پس تا نتها با ما همراه باشید

ما در این مطلب از وبسایت برنج نبی پوربه آدرس nabirice.ir  مطلب را جمع آوری کردیم.

انواع برنج ها

برنج های ایرانی دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آنان می‌توان به برنج طارم هاشمی، طارم محلی، ندا، شیرودی و … اشاره کرد که هر کدام از این برنج ها ویژگی های مختص به خود را دارد. ولی باید دید که چرا برنجی مانند برنج طارم هاشمی از برنج ندا گران تر است

دلیل اختلافات قیمت

بی شک دلیل اصلی اختلاف قیمت انواع برنج ایرانی به دلیل کیفیت پخت و عطر بویی است که آن برنج به شما می‌دهد. برنج طارم هاشمی و طارم محلی از نظر عطر و طعم و بو بسیار عالی هستند و این درحالی است که برنج ندا و برنج شیرودی از این نظر متوسط هستند. پس برنج شیرودی و برنج ندا از نظر عطر و عطم و بو از برنج طارم هاشمی نمره درجه پایین تری دارند.

پرمحصول ها

دوستان باید به این نکته توجه کنید که یکسری از برنج های ایرانی مانند برنج ندا و برنج شیرودی در دسته برنج های پرمحصول قرار می‌گیرند. به این معنی که اگر در یک هکتار زمین با کشت برنج طارم محلی شما در نهایت دو تن برنج طارم محلی دریافت کنید، از برنج‌های پر محصول چهار تن یا پنج تن دریافت می‌کنید. و این به خودی خود باعث می شود که دلیل دیگر ارزان تر بودن این برنج ها مشخص شود. پس باید به این نکات توجه کرد.

جمع بندی

در انتها امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و دلیل اختلاف قیمت برنج های مختلف ایران را در این مطلب درک کرده باشید. در کل برای خرید برنج ایرانی شما گزینه های مختلفی را در مقابل دارید که باید نوع کاربرد خود را مد نظر قرار دهید، سپس بودجه خود را مشخص کنید و تعیین کنید که برنج با چه قیمتی مد نظر شما است و در انتها از بین برنج‌های موجود یکی را انتخاب کنید.

به طور مثال اگر شما می‌خواهید یک برنج با قیمت پایین خرید کنید و کیفیت برنج برایتان در اولویت قرار ندارد شاید بخواهید برنج ندا را انتخاب کنید که کیفیت متوسطی دارد و قیمت بسیار مناسبی دارد. و اگر بخواهید یک برنج ممتاز را انتخاب کنید و قیمت بیشتری بپردازید شاید انتخاب خوب برای شما برنج طارم محلی یا طارم هاشمی باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا